Tag Archives: AGD

Sprzęt elektryczny i elektroniczny – gdzie go wyrzucać?

Przestarzała pralka, odbiornik telewizyjny, przestarzałe świetlówki lub baterie. To nieprzydatne przedmioty, które zalegają w naszych domach bądź – co gorsza – są wyrzucane do przydrożnych rowów czy lasów. Mało kto wie, jak kolosalne niesie to ze sobą ryzyko. Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny ma nader często groźne dla środowiska a także życia ludzi i zwierząt substancje.

Co warto brać pod uwagę wybierając klimatyzację?

Pomimo iż jesteśmy w klimacie umiarkowanym, upalne lato czy sroga zima nie jest dla nas czymś niezwykłym. Nazywanie klimatyzatorów niepozornymi maszynami o ogromnych możliwościach nie jest zatem przesadą. Obecnie, nikt z nas nie wyobraża sobie luksusowego biura pozbawionego klimatyzacji. Odpowiednio dobrana temperatura jest kluczowa do zapewnienia komfortu pracowników, kontrahentów, a także rangi miejsca.

Jak stworzyć wnętrze, które będzie działało automatycznie? Czy jest to wykonalne?

Czy prawdopodobne jest, żeby nasz dom myślał? Co potrzeba, by zamontować w naszym lokum cały zespół inteligentnych instalacji? Do kogo dobrze jest się z tym pójść i jakie dokumenty musimy mieć ze sobą? Czy jest to kosztowne? Czy naprawdę możliwe jest by stworzyć wymarzony inteligentny pokój? Systemy inteligentne dają pełną automatyzację naszego wnętrza, i to na różnych płaszczyznach.

Jak prosto poradzić sobie z umeblowaniem lokum

Urządzanie własnego mieszkania to czynność pozornie dość przyjemna i łatwa. Niestety schody zaczynają się w momencie, gdy jedziemy do sklepu i wejdziemy na dział z meblami, oświetleniem, sprzętem agd i chcemy wybrać jakąś sofę, lampkę lub zmywarkę.

Zdalnie administrowany dom? To bliżej niż Ci się wydaje!

Współcześnie częstokroć spotykamy się z rozstrzygnięciami, jakie znamiennie polepszają codzienne życie. Inteligentne sterowanie domem, z racji wykorzystania innowacyjnych rozwiązań, sprawia, iż życie jest znacznie wygodniejsze. Warto zapoznać się z proponowanymi rozwiązaniami.