Tag Archives: analiza

Z jakich powodów nowe firmy kończą działalność tak szybko? Jak sprawić by z naszą firmą tak się nie stało, na co zwrócić uwagę?

Statystyki są nieubłagane oraz mówią, iż około trzech do czterech na pięć założonych firm upada w ciągu dwóch lat działalności. Co istotne w takiej kwestii, sam moment gdy rejestrujemy firmę, którego obawia się sporo ludzi, nie jest najtrudniejszy. Częściej więcej trudności powoduje późniejsza działalność, czyli stałe oraz konsekwentne rozwijanie własnego biznesu. Czemu tak jest? Dlaczego tak wiele przedsiębiorstw bardzo szybko kończy swoją działalność?

Nowości w branży przewozowej. Sprawdzone doradztwo transportowe.

Mogłoby się wydawać, że transport na polskim rynku z każdym rokiem ma się coraz lepiej i rozwija się dynamicznie. Spadające ceny paliw oraz ożywienie gospodarcze i spadek cen to czynniki, jakie przekuwa się na większe prosperowanie spółek przewozowych i okoliczności transportowania towarów, których kilometrówki powinny zostać rozliczone. Jednak zachowanie przewagi konkurencyjnej w branży spedycyjnej to karkołomna kwestia.

Kto pragnie prowadzić swój interes na krajową, a może nawet światową skalę, powinien zakupić aplikacje ułatwiające kontakt z klientem

Budowanie świetnych relacji z klientem staje się bardzo ważne, głównie ze względu na perspektywę późniejszej współpracy lub częstotliwość handlowych kontaktów. O ile w małomiasteczkowym spożywczaku o prawidłowe kontakty z kupującymi troszczą się zwłaszcza subiekci, o tyle w przypadku dużych przedsiębiorstw sprawa staje się bardziej skomplikowana. Niełatwo zarządzać samymi telefonami kontaktowymi, a co dopiero mówić o całej dokumentacji, jaka podąża za każdą transakcją sprzedażową. Dlatego menedżerowie inwestują w specjalne aplikacje, znane w świecie biznesu pod krótką nazwą dedykowany crm.

Kim jest aktuariusz i gdzie jest zatrudniany?

Towarzystwa ubezpieczeń mają obowiązek zatrudniać w swojej firmie aktuariusza. Wydawać by się mogło, że gdybyśmy zapytali przechodniów, czym trudni się taka osoba, niewielu znałoby odpowiedź. Nie jest to dziwne, ponieważ w Polsce mało jest osób, które wykonują ten zawód. Warto więc przybliżyć sylwetkę aktuariusza.

Kto się dokształca, ten idzie do przodu. Kto się kształci rozwija się i staje się jeszcze bardziej profesjonalnym fachowcem

Kto nie bierze udziału w szkoleniach aktualnie, ten może pozostać w tyle. Kto nie wyciąga wniosków ze swojego postępowania, ten nie ma co myśleć, iż kiedyś coś się zmieni, a wyniki po prostu przyjdą same. Te dwa obszary – szkolenie i wyciąganie wniosków z własnego postępowania są niesamowicie ważne. Świadczą o nas, jako o osobach kompetentnych, wiedzące czego pragną, świadome swoich zadań i przyszłych wyzwań. Właśnie tacy ludzie również zdobywają najwięcej sukcesów.

Outsourcing księgowości, czyli jak zlecać usługi rachunkowe.

Outsourcing księgowości jest czynnością, która polega na powierzaniu swych rachunków a także pozostałych procesów finansów profesjonalistom, w postaci firmy zewnętrznej. Tego rodzaju rozwiązanie jest preferowane przez coraz większą liczbę przedsiębiorstw. Podstawowym powodem ich wziętości staje się konieczność cięcia wydatków.

Zwykłe życie jest kosztowne – zarobki nie zawsze starczą na wszelkie wydatki

Praktycznie każdy w współczesnych czasach czasem musi mierzyć się z niewielką ilością pieniędzy. Zwyczajne życie jest coraz droższe, a w wielu sytuacjach zarabiane pieniądze zdecydowanie nie zawsze wystarczają na wszelkie wydatki. Niejednokrotnie okazuje się jednakże, że sami jesteśmy sobie winni – dużo wypadków uzasadniających brak kasy jest spowodowanych tym, że wydajemy forsę na niepotrzebne rzeczy. W takich przypadkach niewątpliwie świetnym rozwiązaniem będzie nauczenie się, jak efektywnie zarządzać swoim budżetem.