Tag Archives: architektura

Poznań – niezwykłe miejsce, w którym trzeba zostać na kilka dni

Podróżując po świecie, zwiedzamy kolejne stolice i nieduże miejscowości, które nas zauroczą, przeniosą w czasie bądź pozwolą na chwilę odizolować się od codzienności. Jednocześnie zapominamy jak wiele do zaproponowania mają polskie miasta. Jednym z nich jest Poznań, gdzie atrakcyjna architektura przeplata z uspokajającą naturą.

Co powiesić na ścianie w salonie?

Niemal każdy z nas ma w biurze choć jeden plakat czy obraz. Najczęściej w pokojach wieszamy reprodukcje prac najwybitniejszych malarzy lub plakaty ulubionych filmów i grup muzycznych. Modne są także abstrakcje i niepowtarzalne wzory robione na indywidualne zamówienie. W ciągu ostatnich kilku lat bardzo modne stały się fototapety. Prawdopodobnie nic tak nie ociepla chłodnego pokoju jak ciekawy obraz na ścianie. Może właśnie dlatego tak często decydujemy się na kupno obrazów.

Warto zobaczyć Zamek Królewski we Wrocławiu

Wrocław to nierzadko pomijany obręb naszej ojczyzny. Wrocławiu od paręnastu lat prężnie się rozwija i zapewnia urlopowiczom coraz więcej atrakcji, jakie ubogaca atrakcyjna architektura. Zobaczcie, które miejsca sugerujemy zobaczyć we Wrocławiu! Zaczniemy dość klasycznie, od Starego Miasta. Stare Miasto we Wrocławiu to miejsce wyjątkowe.Odrestaurowane kamienice, wąskie, klimatyczne ulice sprawiają, iż Stare Miasto we Wrocławiu jest dzisiaj jednym z najpiękniejszych w naszym kraju. Niemniej jednak w czasie spaceru sugerujemy zwracać spojrzenia na parę najistotniejszych zabytków Starówki.

Urlop w Indiach oraz Bangkoku – najogromniejsze, najciekawsze miejsca

Urlop w dalekich, egzotycznych krajach często są marzeniem wielu ludzi. Masa biur podróży proponuje niesłychanie fascynujące propozycje wakacyjne dla całych rodzin. W szczególności pod koniec sezonu wolno trafić na tak zwane „last minute”, czyli na oferty cechujące się fenomenalnie interesującą oraz przystępną ceną. A do jakich regionów należałoby wybrać się na wakacje?

Białystok dla podróżnych. Co robić? Gdzie dobrze zjeść?

Czy podlaski Białystok jest takim miastem, które wśród krajowych podróżnych jest popularne? Definitywnie nie! Jednak zasadniczo stolica woj. podlaskiego to naprawdę interesujące miejsce, może na terenie Białegostoku nie ma tylu zabytków co w chociażby Wrocławiu, ale sugerowanie, że Białystok jest kompletnie do niczego jest bezzasadne.

Dachy zielone to współcześnie bardzo modna i pomagająca środowisku alternatywa dla klasycznych dachów

Obecne budownictwo proponuje niezmiernie różnorodne, częstokroć ciekawe rozwiązania. Zwłaszcza, kiedy chodzi o dachy, można zobaczyć rosnący trend na coraz to różnorodniejsze pokrycia i formy. Jednym z tych rozwiązań są dachy zielone – na co dzień zwane odwróconymi. Są one szczególnymi pokryciami dachowymi, składającymi się z wielu pokryć.

Wrocław- miasto wielu możliwości, upragnionej pracy oraz nowoczesnych mieszkań, które czekają na młodych, pełnych zapału ludzi

Mieszkanie w wielkim mieście to często okazja na lepszą pracę oraz nowocześniejsze życie. Dożo osób decyduje się na przeprowadzenie się do największych miast w Polsce, żeby ukończyć tam studia czy też znaleźć upragnioną, doskonale płatną pracę. Jeśli pragniemy zamieszkać w dużym mieście, ale nie mamy pewności, czy nadążymy za tempem pracy i życia w stolicy, możemy wybrać przeprowadzkę do równie nowoczesnego miasta- Wrocławia. Miasto to jest bardzo atrakcyjne, jednocześnie dla przyszłych studentów jak też dla osób, które poszukują pracy.