Tag Archives: architektura

Co powiesić na ścianie w salonie?

Chyba każdy z nas ma w mieszkaniu choć jeden plakat czy obraz. Najczęściej na ścianach wieszamy reprodukcje prac najbardziej znanych malarzy lub plakaty ulubionych filmów i grup muzycznych. Popularne są również abstrakcje i niepowtarzalne wzory robione na indywidualne zamówienie. W ciągu ostatniej dekady bardzo popularne stały się fototapety. Chyba nic tak nie ociepla chłodnego pokoju jak ciekawy grafika na ścianie. Być może właśnie dlatego decydujemy się na kupno obrazów.

Urlop w Indiach oraz Bangkoku – najogromniejsze, najciekawsze miejsca

Urlop w dalekich, egzotycznych krajach często są marzeniem wielu ludzi. Masa biur podróży proponuje niesłychanie fascynujące propozycje wakacyjne dla całych rodzin. W szczególności pod koniec sezonu wolno trafić na tak zwane „last minute”, czyli na oferty cechujące się fenomenalnie interesującą oraz przystępną ceną. A do jakich regionów należałoby wybrać się na wakacje?

Poznań – niezwykłe miejsce, w którym trzeba zostać na kilka dni

Podróżując po świecie, odwiedzamy kolejne stolice i niewielkie miasteczka, które nas oczarują, przeniosą w czasie lub pozwolą na chwilę oderwać się od codzienności. Zarazem zapominamy jak dużo do zaproponowania mają polskie miasta. Jednym z nich jest Poznań, gdzie interesująca zabudowa łączy się z kojącą przyrodą.

Białystok dla podróżnych. Co robić? Gdzie dobrze zjeść?

Czy podlaski Białystok jest takim miastem, które wśród krajowych podróżnych jest popularne? Definitywnie nie! Jednak zasadniczo stolica woj. podlaskiego to naprawdę interesujące miejsce, może na terenie Białegostoku nie ma tylu zabytków co w chociażby Wrocławiu, ale sugerowanie, że Białystok jest kompletnie do niczego jest bezzasadne.

Dachy zielone to współcześnie bardzo modna i pomagająca środowisku alternatywa dla klasycznych dachów

Obecne budownictwo proponuje niezmiernie różnorodne, częstokroć ciekawe rozwiązania. Zwłaszcza, kiedy chodzi o dachy, można zobaczyć rosnący trend na coraz to różnorodniejsze pokrycia i formy. Jednym z tych rozwiązań są dachy zielone – na co dzień zwane odwróconymi. Są one szczególnymi pokryciami dachowymi, składającymi się z wielu pokryć.

Warto zobaczyć Zamek Królewski we Wrocławiu

Wrocław to zazwyczaj pomijany obręb naszej ojczyzny. Wrocławiu od paręnastu lat prężnie się rozwija i zapewnia podróżnikom coraz więcej atrakcji, jakie wzbogaca interesująca architektura. Zobaczcie, jakie punktu polecamy zobaczyć we Wrocławiu. Zaczniemy dość klasycznie, od Starego Miasta. Starówka we Wrocławiu to miejsce wyjątkowe.Odrestaurowane kamienice, wąskie, klimatyczne ulice sprawiają, iż Stare Miasto we Wrocławiu jest dziś jednym z najpiękniejszych w naszej ojczyźnie. Jednak podczas spaceru sugerujemy zwracać uwagę na parę najistotniejszych zabytków Starówki.

Wrocław- miasto wielu możliwości, upragnionej pracy oraz nowoczesnych mieszkań, które czekają na młodych, pełnych zapału ludzi

Mieszkanie w wielkim mieście to często okazja na lepszą pracę oraz nowocześniejsze życie. Dożo osób decyduje się na przeprowadzenie się do największych miast w Polsce, żeby ukończyć tam studia czy też znaleźć upragnioną, doskonale płatną pracę. Jeśli pragniemy zamieszkać w dużym mieście, ale nie mamy pewności, czy nadążymy za tempem pracy i życia w stolicy, możemy wybrać przeprowadzkę do równie nowoczesnego miasta- Wrocławia. Miasto to jest bardzo atrakcyjne, jednocześnie dla przyszłych studentów jak też dla osób, które poszukują pracy.