Tag Archives: architektura

Co powiesić na ścianie w salonie?

Chyba każdy z nas ma w biurze choć jeden plakat lub obraz. Najczęściej w pokojach wieszamy kopie dzieł najwybitniejszych malarzy lub plakaty ulubionych filmów i grup muzycznych. Lubiane są także abstrakcje i nietypowe wzory robione na indywidualne zamówienie. W ciągu ostatniej dekady bardzo modne stały się fototapety. Chyba nic tak nie ociepla chłodnego pokoju jak ciekawy grafika na ścianie. Być może właśnie dlatego tak często decydujemy się na kupno obrazów.

Poznań – niezwykłe miejsce, w którym trzeba zostać na kilka dni

Podróżując po świecie, odwiedzamy kolejne stolice i niewielkie miasteczka, które nas zauroczą, przeniosą w czasie albo pozwolą na moment odizolować się od codzienności. Równocześnie zapominamy jak dużo do zaoferowania mają polskie miasta. Jednym z nich jest Poznań, gdzie ciekawa architektura łączy się z uspokajającą naturą.

Dachy zielone to współcześnie bardzo modna i pomagająca środowisku alternatywa dla klasycznych dachów

Nowoczesne budownictwo oferuje niezmiernie różnorodne, często ciekawe wyjścia. W szczególności, kiedy chodzi o dachy, da się zobaczyć wzrastający trend na co rusz różnorodniejsze pokrycia i kształty. Jednym z tych pomysłów są dachy zielone – potocznie nazywane odwrotnymi. Są one szczególnymi pokryciami dachowymi, składającymi się z dużej ilości pokryć.

Wrocław- miasto wielu możliwości, upragnionej pracy oraz nowoczesnych mieszkań, które czekają na młodych, pełnych zapału ludzi

Mieszkanie w wielkim mieście to często okazja na lepszą pracę oraz nowocześniejsze życie. Dożo osób decyduje się na przeprowadzenie się do największych miast w Polsce, żeby ukończyć tam studia czy też znaleźć upragnioną, doskonale płatną pracę. Jeśli pragniemy zamieszkać w dużym mieście, ale nie mamy pewności, czy nadążymy za tempem pracy i życia w stolicy, możemy wybrać przeprowadzkę do równie nowoczesnego miasta- Wrocławia. Miasto to jest bardzo atrakcyjne, jednocześnie dla przyszłych studentów jak też dla osób, które poszukują pracy.

Urlop w Indiach oraz Bangkoku – najogromniejsze, najciekawsze miejsca

Wakacje w dalekich, egzotycznych krajach w wielu przypadkach są marzeniem wielu ludzi. Sporo biur podróży oferuje niesłychanie interesujące propozycje wakacyjne dla całych rodzin. W szczególności pod koniec sezonu można trafić na tak zwane „last minute”, czyli na propozycje cechujące się nadzwyczajnie atrakcyjną oraz dogodną ceną. A do których rejonów należałoby wybrać się na wakacje?

Warto zobaczyć Zamek Królewski we Wrocławiu

Wrocław to najczęściej pomijany obszar naszej ojczyzny. Wrocławiu od paręnastu lat prężnie się rozwija i zapewnia turystom coraz więcej atrakcji, jakie ubogaca atrakcyjna architektura. Zobaczcie, które punktu sugerujemy zobaczyć we Wrocławiu! Zaczniemy dość klasycznie, od Starego Miasta. Starówka we Wrocławiu to miejsce magiczne.Odrestaurowane kamienice, wąskie, klimatyczne ulice sprawiają, że Stare Miasto we Wrocławiu jest aktualnie jednym z najpiękniejszych w Polsce. Jednakże podczas spaceru zalecamy zwracać spojrzenia na parę najistotniejszych zabytków Starówki.

Białystok dla podróżnych. Co robić? Gdzie dobrze zjeść?

Czy podlaski Białystok jest takim miastem, które wśród polskich podróżnych jest popularne? Zdecydowanie nie! Jednak zasadniczo stolica Podlasia to całkiem interesujące miasto, może na obszarze Białego nie ma aż tylu fajnych miejsc co w choćby Krakowie, ale sugerowanie, że Białystok jest całkowicie do niczego jest bezzasadne.