Tag Archives: balsamy

Ogól się z klasą

Nie masz pojęcia, jaki jest idealny podarek dla mężczyzny? Odpowiedź jest łatwa: odpowiedni zestaw do golenia, który uczyni, że ta rutynowa aktywność będzie zapewniała mu sporo przyjemności. Opłaca się samodzielnie złożyć taki komplet.

Wypróbuj olej jojoba i kremy przeciwsłoneczne – dbaj o swoją skórę

Olej jojoba jest swą strukturą zbliżony do sebum wydzielanego przez ludzką cerę. Nazbyt mała liczba sebum cechuje cerę suchą, skłonną do wczesnego starzenia się. Dla takiej skóry olejek jojoba podmienia w pewnym sensie prawdziwe sebum i zapobiega tym samym wysuszeniu cery. Skóra pozostaje odpowiednio nawilżona, jest miękka i jędrna. Przy zbytnim wydzielaniu sebum skóra jest tłusta i skłonna do wyprysków. W takim wypadku olej jojoba działa hamująco na rzeczywiste wydzielanie łoju. Dzięki tej regulacji olej jojoba aktywuje odnowienie komórek cery.

Jak zachować zarost w dobrej formie?

W ostatnim czasie sporo mówi się na zagadnienie męskiej higieny oraz pielęgnacji. Jeszcze całkiem niedawno przypuszczalnie, żaden mężczyzna nie wyobrażał sobie zużytkowania dużej ilości kosmetyków, dzięki którym jego skóra została zachowana w dalszym ciągu w niezmiernie dobrym stanie. Na szczęście, czasy się zmieniły. Pożądane byłoby w tym miejscu wspomnieć, że raz za razem większa liczba mężczyzn stosuje codzienne różnorodne specyfiki, dzięki którym kondycja ich skóry stoi na zdecydowanie wysokim poziomie.

Czy pozbywanie się zarostu musi stale wyglądać tak samo?

Pielęgnacja skóry mężczyzny to bezsprzecznie wybitnie dotkliwe zadanie. Okazuje się wielokrotnie, że pokaźna część przedstawicieli płci męskiej nie lubi stosować jakichkolwiek środków ochronnych, przede wszystkim jeżeli dotyczy to skóry twarzy. Przez większość z nich używanie specyfików uznawane jest za mało męskie. Na szczęście sytuacja w ostatnich latach uległa pokaźnej zmianie. Użytkowanie wszelkiego rodzaju kremów oraz balsamów jest na porządku codziennym.