Tag Archives: balsamy

Ogól się z klasą

Nie wiesz, jaki jest najlepszy upominek dla pana? Sprawa jest banalna: dobry zestaw do golenia, który spowoduje, że ta codzienna czynność będzie dawała mu wiele przyjemności. Dobrze na własną rękę złożyć taki komplet.

Wypróbuj olej jojoba i kremy przeciwsłoneczne – dbaj o swoją skórę

Olej jojoba jest swą budową zbliżony do sebum wydzielanego przez ludzką cerę. Za mała ilość sebum charakteryzuje cerę suchą, skłonną do zmarszczek. Dla takiej skóry olejek jojoba wyręcza niejako zwykłe sebum i zapobiega tym samym przesuszaniu cery. Cera pozostaje porządnie nawilżona, jest miękka i jędrna. Przy zbytnim wydzielaniu sebum cera jest tłusta i skłonna do wyprysków. W takim przypadku olej jojoba działa hamująco na rzeczywiste wydzielanie sebum. Dzięki owej regulacji olej jojoba aktywuje odnowienie komórek cery.

Czy pozbywanie się zarostu musi stale wyglądać tak samo?

Pielęgnacja skóry mężczyzny to z pewnością niezwykle trudne zadanie. Okazuje się w wielu przypadkach, że obfita część przedstawicieli płci męskiej nie lubi wykorzystywać jakichkolwiek środków ochronnych, szczególnie jeżeli dotyczy to skóry twarzy. Przez większość z nich stosowanie specyfików uznawane jest za mało męskie. Na szczęście sytuacja w ostatnich latach uległa pokaźnej zmianie. Stosowanie wszelkiego rodzaju kremów oraz balsamów jest na porządku codziennym.

Jak zachować zarost w dobrej formie?

W ostatnim czasie dużo mówi się na temat męskiej higieny oraz pielęgnacji. Jeszcze całkiem ostatnio prawdopodobnie, żaden mężczyzna nie wyobrażał sobie wykorzystania dużej ilości kosmetyków, dzięki którym jego skóra została zachowana w dalszym ciągu w nadzwyczaj dobrym stanie. Szczęśliwie, czasy się zmieniły. Należałoby w tym miejscu wspomnieć, że raz za razem większa liczba mężczyzn stosuje codzienne różnorodne specyfiki, dzięki którym kondycja ich skóry stoi na kategorycznie wysokim poziomie.