Tag Archives: balsamy

Jak zachować zarost w dobrej formie?

W ostatnim czasie dużo mówi się na temat męskiej higieny oraz pielęgnacji. Jeszcze całkiem ostatnio prawdopodobnie, żaden mężczyzna nie wyobrażał sobie wykorzystania dużej ilości kosmetyków, dzięki którym jego skóra została zachowana w dalszym ciągu w nadzwyczaj dobrym stanie. Szczęśliwie, czasy się zmieniły. Należałoby w tym miejscu wspomnieć, że raz za razem większa liczba mężczyzn stosuje codzienne różnorodne specyfiki, dzięki którym kondycja ich skóry stoi na kategorycznie wysokim poziomie.

Czy pozbywanie się zarostu musi stale wyglądać tak samo?

Pielęgnacja skóry mężczyzny to na pewno niesłychanie trudne zadanie. Okazuje się w wielu przypadkach, że pokaźna część przedstawicieli płci męskiej nie lubi używać jakichkolwiek środków ochronnych, zwłaszcza jeżeli dotyczy to skóry twarzy. Przez większość z nich używanie specyfików uznawane jest za mało męskie. Na szczęście sytuacja w ostatnich latach uległa pokaźnej zmianie. Wykorzystywanie wszelkiego rodzaju kremów oraz balsamów jest na porządku dziennym.

Wypróbuj olej jojoba i kremy przeciwsłoneczne – dbaj o swoją skórę

Olej jojoba jest własną strukturą przybliżony do łoju wydzielanego przez ludzką skórę. Za mała liczba sebum cechuje skórę suchą, skłonną do zmarszczek. Dla takiej skóry olejek jojoba wyręcza niejako zwykłe sebum i zapobiega tym samym przesuszaniu cery. Cera zostaje należycie nawilżona, jest miękka i jędrna. Przy przesadnym wydzielaniu sebum cera jest tłusta i skłonna do wyprysków. W takim wypadku olej jojoba działa hamująco na rzeczywiste wydzielanie sebum. Dzięki owej regulacji olej jojoba aktywuje odnowienie komórek cery.

Ogól się z klasą

Nie masz pojęcia, jaki jest idealny podarek dla mężczyzny? Odpowiedź jest łatwa: odpowiedni zestaw do golenia, który uczyni, że ta rutynowa aktywność będzie zapewniała mu sporo przyjemności. Opłaca się samodzielnie złożyć taki komplet.