Bałtyckie morze – idealne miejsce na urlop?

W dzisiejszych czasach świat stoi dla nas otworem. Jesteśmy w stanie udać się na wycieczkę na drugi jej kraniec, bez przymusu odkładania na to przez całe lata. Tanie linie lotnicze nas rozpieszczają, śródziemnomorskie plaże są na wyciągnięcie dłoni, w trakcie paru godzin możemy się tam znaleźć, w kwocie kilkuset złotych. Jednak nie każdy chce latać samolotem, nie każdy również uwielbia skwar i ciepłą wodę w morzu. Mimo tych wszelkich profitów, wciąż tabuny Polaków wyprawiają się co roku nad bałtyckie morze. Na czym polega jego fenomen?

pokój hotelowy nad morzem

Autor: Greenland Travel
Źródło: http://www.flickr.com
Zwróćmy uwagę na zakwaterowanie – proponowane przez Międzyzdroje, Jastarnię czy Dąbki noclegi, są na najlepszym poziomie. Można zamówić sobie łóżko przez internet, wpłacić wpisowe i mieć gwarancję, że będziemy mieli gdzie nocować. Dodatkowo, są to zazwyczaj miejsca usytuowane niezwykle blisko plaży, dlatego nie powinniśmy bać się wielokrotnych, długich spacerów nad wodę. A jeśli o plażach mowa – ich stan poprawił się znacznie przez minione dziesięć lat. Nie są już zaniedbane, swym standardem nie są dalekie od tych francuskich czy hiszpańskich. Temperatura w morzu jest z kolei cudowna – nigdzie indziej, przy tak fantastycznej pogodzie, nie dostajemy przy okazji takich atrakcji. Chłodna bryza owiewa nasze ciała, chroniąc od spiekoty, turysta naprawdę czuje, że przebywa nad morzem – dąbki noclegi.

Planujesz wypad na polskie plaże? Nic łatwiejszego! Na początku wybierz miejscowość i odszukaj tam pensjonat, wpisując do przeglądarki właściwą frazę, np. „Dąbki noclegi” – miejmy na uwadze, im szybciej zarezerwujemy pokój, tym mniej za niego zapłacimy (www). Potem trzeba obrać sposób podróży. Można pojechać tam swoim autem, pociągiem lub prywatnym autokarem. W zależności od odległości od naszego miejsca docelowego, każda sprawdzi się inaczej. Jeżeli wybieramy się z południowych krańców kraju, może warto by było wziąć samochód (sprawdź tutaj – wynajem samochodów dostawczych kraków) i po drodze przeznaczyć jeden dzień na zwiedzenie, np. Bydgoszczy? Wtenczas podróż nie będzie nam się tak dłużyć.

Bałtyk

Autor: mariaaantonina
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak jakąkolwiek metodę wybierzemy, każda będzie świetna, bowiem istnieje mnóstwo połączeń z większości miast, wiodących nad polskie morze. Jeżeli jako miejsce docelowe typujemy Dąbki noclegi nie sprawią nam problemu. Internet nas w tym poratuje, nie będziemy nawet musieli wykonać telefonu. Dojazd jest bardzo wygodny z każdego miasta. Ale najistotniejsza jest atmosfera – nad Bałtykiem każdy wie, że jest nad morzem.

Comments are closed.

BizStudio-lite Theme by SketchThemes