Tag Archives: balustrady

Jakiego typu dobrać balustrady do naszego domu? Co jest najbardziej ważne, na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

To dzięki balustradom istotnie możemy bezpiecznie poruszać się po schodach. Jak jest odpowiednio wybrana to można stworzyć niezwykle elegancką oprawę. W dosyć znacznej mierze to od niej zależy czy schody będą wkomponowane w tło, czy będą raczej dość silnym akcentem wnętrza.

Jak uda się osadzić szybę bezpieczną hartowaną?

Gdy działamy w branży budowlanej wiemy doskonale, jaki rodzaj wkrętów jest konieczny. Do pewnych prac potrzebny będzie wkręt talerzykowy. Wszystko zależy od tego, co musimy wykonać. Wkręty mające talerzykowe łebki są potrzebne, gdy należy połączyć np. profile stalowe. Wkręty talerzykowe są zrobione ze stali hartowanej. Przy robieniu różnego typu remontów należy kupić w kilkanaście, a czasem i kilkadziesiąt wkrętów tego typu.

schody z jesionu, producent schodów z drewna

Producent schodów drewnianych stosuje różnorodnego gatunku drewno drzew liściastych. Wielokrotnie stosuje się do tego celu drewno jesionowe. Jest to jeden z najstarszych gatunków drzew. Schody jesionowe tworzą nie tylko składnik funkcjonalny, ale także mogą być wyrafinowanym szczegółem strojnym w szczególności, gdy umiejscowione są w pokoju dziennym albo w przedpokoju.

Wykończenie mieszkania – balustrady szklane

Jeżeli planujesz szczycić się wyjątkowym domem, możesz zainwestować w elementy ze szkła. Masz taras? Zamiast pospolitych balustrad z cegieł, zainstaluj balustrady szklane. W necie znajdziesz oferty wielu producentów szklanych elementów i bez wątpienia zamówisz coś w sam raz dla ciebie.

Czemu korzystnie zdecydować się na balustrady ze szkła? Jakie zalety ma to rozwiązanie, o czym powinniśmy wiedzieć?

Całokształtne bariery i balustrady, które mają postać jednocześnie ścianek jakie ograniczają korytarze, lecz również bocznych osłon schodów lub pasaży, łączą w sobie różne interesujące zalety, m.in. odnoszące się do wymogów związanych z niezbędnością zapewnienia właściwego poziomu bezpieczeństwa.