Banki starają się uatrakcyjniać podobne konta o korzyści, na przykład w postaci ubezpieczeń

finanse
Banki nie powinny obecnie narzekać na brak klientów. Wręcz przeciwnie, ich liczba stale rośnie, jako że na rynek wypuszczane są następne produkty. Działanie banków kategorycznie ułatwia kontrolowanie finansów. Funduszy nie trzeba już trzymać w domu, co grozi nie tylko kradzieżą, ale także ich ewentualnym zniszczeniem. Jakie zatem produkty bankowe cieszą się obecnie największym zainteresowaniem?

finanse
Źródło: http://pixabay.com
Najczęściej są to konta osobiste, które dają możliwość na bezpieczne składowanie pieniędzy i wykonywanie koniecznych operacji. Płatność kartą jest komfortowa, a przelewy internetowe są już dzisiaj na porządku dziennym. Banki starają się uatrakcyjniać podobne konta o korzyści, przykładowo w postaci kart kredytowych. Poza tym, przydatnym produktem jest również konto oszczędnościowe, dające szansę, jak sama nazwa wskazuje, na odkładanie odpowiednich sum funduszy. Oprocentowanie takiego konta jest przeważnie na tyle wysokie, że poza pieniędzmi, jakie się na nim zgromadziło, otrzymuje się też kwotę od banku, wynikającą z odsetek.

Konta tego rodzaju pozwalają więc na zarobek, nie oczekując jednocześnie od klienta w zasadzie żadnego wysiłku. Alternatywą dla nich są lokaty, nieco bardziej „sztywne”, ale także odznaczające się popularnością. One także pozwalają na oszczędzanie pieniędzy oraz gwarantują odpowiednie oprocentowanie zgromadzonej sumy. Rekordy popularności biją dzisiaj też wszelkiego rodzaju kredyty (zobacz pożyczki pod zabezpieczenie). Wielu Polaków zarabia mało, z tego powodu nie mają szansy odłożenia

karta
Źródło: http://pixabay.com/

wystarczającej sumy albo potrzebują pieniędzy od razu. W takich sytuacjach wzięcie kredytu okazuje się często jedynym wyjściem.

Przykładem mogą być chociażby kredyty gotówkowe na naprawę bądź zakup nowego sprzętu, koniecznego w normalnym funkcjonowaniu. Ponadto, dużo osób decyduje się na kredyt mieszkaniowy, który daje możliwość na postawienie swoich czterech kątów – . Niestety, mieszkania są tak kosztowne, że jedynie nieliczne, zamożne osoby są w stanie kupić nieruchomość za swoje środki. Kredyt dziś można już zaciągnąć również za pośrednictwem internetu, oczywiście w banku, w którym posiada się konto osobiste – . Banki znakomicie zdają sobie bowiem sprawę z faktu, że powinny być konkurencyjne.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes