Tag Archives: bankomat

Zestaw usług bankowych do obecnego momentu bardzo się powiększył

Z biegiem lat banki, tak samo jak sporo instytucji, ulegały ewolucji. Podobnie zmianom ulegały usługi, świadczone przez te instytucje. Podstawową opcją było zawsze otwieranie konta osobistego, na które wpłacało się środki pieniężne. Dzięki temu zagwarantowane jest większe bezpieczeństwo gotówki niż w przypadku chowania ich na własną rękę. Instytucje bankowe w każdym okresie starały się uchodzić za instytucje którym można ufać, tak by nie traciły swoich klientów.

Dlaczego warto trzymać finanse na koncie w banku

Dziś banki mają w swoich ofertach założenie konta bankowego za darmo. Jednak, wielu z nas zastanawia się co oznacza owe za darmo? Czy chodzi o to, że po prostu założenie rachunku jest darmowe, a za cała resztę musimy już już płacić? Otóż wszystko zależy od oferty wybranego przez nas banku. Są banki, które oferują konto bankowe bez opłat. Takie konto jest bezpłatne. To świetna oferta. Zwłaszcza, że czasem koszty za prowadzenie konta i np. darmowe wszystkie bankomaty sprawiają, że płacimy dziesięć złotych, czyli czyli przez rok płacimy ponad sto złotych, to zaczynamy się zastanawiać, czy aby na pewno jest to konieczne.

Karta płatnicza – pełny dostęp do własnych środków

W dzisiejszych czasach większość ludzi posiadających konto w banku, otrzymało również swoją kartę płatniczą wydaną przez bank. Dla większości z nas to właśnie karta płatnicza jest najistotniejszym narzędziem zdalnego dostępu do swoich środków posiadanych na rachunku. Umożliwia niezwykle swobodne i proste podejmowanie gotówki z bankomatu lub też realizowanie bezgotówkowych opłat za zakupy. Nie musimy nosić wielkich sum gotówki przy sobie, można po prostu wykorzystać kartę, co jest przede wszystkim o wiele bezpieczniejsze, jak również w wielu sytuacjach łatwiejsze i szybsze.