Tag Archives: bankomat

Karta płatnicza – pełny dostęp do własnych środków

Współcześnie wiele ludzi posiadających konto bankowe, otrzymało także własną kartę płatniczą wydaną przez bank. Dla większości z nas to właśnie karta płatnicza jest podstawowym narzędziem zdalnego dostępu do posiadanych oszczędności przechowywanych na koncie. Pozwala na niezwykle swobodne i proste podejmowanie pieniędzy z bankomatu lub też dokonywanie bezgotówkowych transakcji zakupowych. Zamiast noszenia wielkich sum gotówki przy sobie, możemy po prostu skorzystać z karty, co jest przede wszystkim znacznie bezpieczniejsze, jak również w wielu przypadkach łatwiejsze i sprawniejsze.

Zestaw usług bankowych do obecnego momentu bardzo się powiększył

Z biegiem czasu banki, analogicznie jak wiele instytucji, ulegały ewolucji. Podobnie zmianom ulegały usługi, oferowane przez te instytucje. Zasadniczą ofertą było zawsze tworzenie konta osobistego, na którym trzymało się środki pieniężne. Dzięki temu zagwarantowane jest lepsze zabezpieczenie gotówki niż w sytuacji samodzielnego ich przechowywania. Instytucje bankowe w każdym okresie chciały uchodzić za instytucje którym można ufać, tak by nie traciły własnych klientów.

Dlaczego warto trzymać finanse na koncie w banku

Obecnie banki oferują nam założenie konta bankowego za free. Jednak, co kryje się pod tym za darmo? Czy nic nie płacimy jedynie za założenie konta, a za prowadzenie go musze już płacić? Odpowiedź jest prosta, to zależy od oferty wybranego przez nas banku. Są banki, które proponują konto bankowe bez opłat. Takie konto jest bezpłatne. To świetna oferta. Zwłaszcza, że czasem koszty za prowadzenie konta i np. darmowe wszystkie bankomaty sprawiają, że płacimy dziesięć złotych, czyli czyli przez rok płacimy ponad sto złotych, to zaczynamy się zastanawiać, czy aby na pewno jest to konieczne.