Tag Archives: bankomat

Zestaw usług bankowych do obecnego momentu bardzo się powiększył

Z biegiem czasu banki, analogicznie jak wiele instytucji, ulegały ewolucji. Analogicznie zmianom ulegały usługi, wykonywane przez banki. Podstawową ofertą było zawsze tworzenie konta osobistego, na którym trzymało się pieniądze. Dzięki temu zagwarantowane jest większe bezpieczeństwo gotówki niż w sytuacji samodzielnego ich przechowywania. Instytucje bankowe w każdym czasie starały się uchodzić za instytucje którym można ufać, tak by nie traciły własnych klientów.

Karta płatnicza – pełny dostęp do własnych środków

Obecnie większość osób mających konto w banku, otrzymało także swoją kartę płatniczą do rachunku. Dla większości z nas to właśnie karta płatnicza jest podstawowym narzędziem bezpośredniego dostępu do własnych pieniędzy zgromadzonych na koncie. Umożliwia niezwykle swobodne i łatwe pozyskiwanie środków z bankomatu czy też realizowanie przy jej pomocy transakcji zakupowych. Nie musimy nosić wielkich kwot pieniędzy przy sobie, można po prostu skorzystać z karty, co jest przede wszystkim znacznie bezpieczniejsze, a także w wielu sytuacjach prostsze i sprawniejsze.

Dlaczego warto trzymać finanse na koncie w banku

Dziś banki mają w swoich ofertach założenie konta bankowego za darmo. Jednak, wielu z nas zastanawia się co oznacza owe za darmo? Czy chodzi o to, że po prostu założenie rachunku jest darmowe, a za cała resztę musimy już już płacić? Otóż wszystko zależy od oferty wybranego przez nas banku. Są banki, które oferują konto bankowe bez opłat. Takie konto jest bezpłatne. To świetna oferta. Zwłaszcza, że czasem koszty za prowadzenie konta i np. darmowe wszystkie bankomaty sprawiają, że płacimy dziesięć złotych, czyli czyli przez rok płacimy ponad sto złotych, to zaczynamy się zastanawiać, czy aby na pewno jest to konieczne.