Tag Archives: bankomat

Dlaczego warto trzymać finanse na koncie w banku

Obecnie banki mają w swoich ofertach założenie konta bankowego za darmo. Jednak, co kryje się pod tym za darmo? Czy nic nie płacimy jedynie za założenie konta, a za cała resztę musimy już już płacić? Odpowiedź jest prosta, to zależy od oferty wybranego przez nas banku. Są banki, które proponują konto bankowe bez opłat. Takie konto jest bezpłatne. To naprawdę dobra oferta. Zwłaszcza, że czasem koszty za prowadzenie konta i np. darmowe wszystkie bankomaty sprawiają, że płacimy dziesięć złotych, czyli czyli przez rok płacimy ponad sto złotych, to zaczynamy się zastanawiać, czy aby na pewno jest to konieczne.

Karta płatnicza – pełny dostęp do własnych środków

Współcześnie wiele osób mających konto w banku, otrzymało także własną kartę płatniczą do rachunku. Dla większości z nas to właśnie ta mała karta jest podstawowym narzędziem zdalnego dostępu do własnych oszczędności posiadanych na rachunku. Pozwala na niezwykle szybkie i łatwe podejmowanie gotówki z bankomatu czy też wykonywanie przy jej pomocy opłat za zakupy. Zamiast noszenia dużych sum pieniędzy w portfelu, możemy zwyczajnie wykorzystać kartę, co jest przede wszystkim o wiele bezpieczniejsze, a także w wielu przypadkach prostsze i szybsze.

Zestaw usług bankowych do obecnego momentu bardzo się powiększył

Z biegiem czasu banki, analogicznie jak wiele instytucji, ulegały ewolucji. Analogicznie zmianom ulegały usługi, wykonywane przez banki. Podstawową ofertą było zawsze tworzenie konta osobistego, na którym trzymało się pieniądze. Dzięki temu zagwarantowane jest większe bezpieczeństwo gotówki niż w sytuacji samodzielnego ich przechowywania. Instytucje bankowe w każdym czasie starały się uchodzić za instytucje którym można ufać, tak by nie traciły własnych klientów.