Tag Archives: bankomat

Zestaw usług bankowych do obecnego momentu bardzo się powiększył

Z biegiem czasu banki, analogicznie jak sporo instytucji, rozwijały się. Analogicznie zmieniały się usługi, świadczone przez banki. Zasadniczą opcją było za każdym razem zakładanie konta osobistego, na które wpłacało się pieniądze. Dzięki temu zagwarantowane jest większe bezpieczeństwo pieniędzy niż w sytuacji chowania ich na własną rękę. Instytucje bankowe w każdym czasie starały się uchodzić za instytucje którym można ufać, tak by nie traciły własnych klientów.

Karta płatnicza – pełny dostęp do własnych środków

Współcześnie mnóstwo osób posiadających konto bankowe, otrzymało również swoją kartę płatniczą do rachunku. Dla większości z nas to właśnie karta płatnicza jest podstawowym narzędziem bezpośredniego dostępu do posiadanych oszczędności zgromadzonych na koncie. Umożliwia niezwykle szybkie i proste podejmowanie gotówki z bankomatu lub też wykonywanie bezgotówkowych opłat za zakupy. Zamiast noszenia wielkich sum pieniędzy w portfelu, możemy po prostu skorzystać z karty, co bywa w głównej mierze znacznie bezpieczniejsze, a także w wielu przypadkach prostsze i szybsze.

Dlaczego warto trzymać finanse na koncie w banku

Dziś banki mają w swoich ofertach założenie konta bankowego za darmo. Jednak, wielu z nas zastanawia się co oznacza owe za darmo? Czy chodzi o to, że po prostu założenie rachunku jest darmowe, a za cała resztę musimy już już płacić? Otóż wszystko zależy od oferty wybranego przez nas banku. Są banki, które oferują konto bankowe bez opłat. Takie konto jest bezpłatne. To świetna oferta. Zwłaszcza, że czasem koszty za prowadzenie konta i np. darmowe wszystkie bankomaty sprawiają, że płacimy dziesięć złotych, czyli czyli przez rok płacimy ponad sto złotych, to zaczynamy się zastanawiać, czy aby na pewno jest to konieczne.