Tag Archives: bankructwo

Mały podatnik oraz inne rzeczy, o których warto wiedzieć, gdy prowadzi się swoją firmę.

Założenie własnej działalności to okazja do tego, ażeby robić to, co może być naszą pasją z jednoczesnym otrzymywaniem za to wynagrodzenia. W teorii prowadzenie własnej działalności jest tak naprawdę proste i nie nastręcza za wielu problemów, jednakże w momencie, kiedy zatrudnimy paru pracowników i rozpoczniemy sami płacić wszelkie podatki a także składki, to przedsięwzięcie pozornie proste , które nie budzi wątpliwości, okaże się kwestią nerwową i dosyć nieprzewidywalną, a czasami kłopotliwą.

W jaki sposób sprawnie odzyskać swoje pieniądze

Każdy przedsiębiorca musi mierzyć się z tym samym kłopotem: w jak skutecznie ściągać długi za nie zapłacone faktury. Rzeczywiście w każdą działalność gospodarczą wpisane jest ryzyko finansowe, jednak współczesny system gospodarki rynkowej wciąż jest niedoskonały, stąd też są to kłopoty, które szybko nie zginą i są zmorą właściwie każdej branży.

Korzystnie oprocentowane kredyty bankowe dla firm

Moja firemka być może nie jest pokaźna, ale mocno się staram, aby ciągle mogła się rozwijać. Przecież w wielu przypadkach szukanie nowych możliwości powoduje, że możemy rozwinąć własną firmę na niespotykaną skalę. No dobrze, ale nie oszukujmy się – jeśli chcemy zarobić wielkie pieniądze, powinniśmy w niejako automatyczny sposób podjąć spore ryzyko. Jednakże jeżeli nie gramy va banque, to moim zdaniem powinniśmy zaryzykować. Ciężko myśleć, iż brak ryzyka jest odpowiedni dla interesów.