Tag Archives: bankructwo

Mały podatnik oraz inne rzeczy, o których warto wiedzieć, gdy prowadzi się swoją firmę.

Założenie własnej działalności to okazja do tego, żeby robić to, co może okazać się naszą pasją z równoczesnym otrzymywaniem za to wypłaty. W teorii prowadzenie własnej działalności jest tak naprawdę łatwe i nie nastręcza za wielu problemów, jednak w momencie, kiedy zatrudnimy paru pracowników i zaczniemy samemu opłacać wszystkie podatki jak również składki, to przedsięwzięcie z pozoru proste i niebudzące wątpliwości, okaże się sprawą nerwową i dość nieprzewidywalną, a niekiedy kłopotliwą.

W jaki sposób sprawnie odzyskać swoje pieniądze

Każdy właściciel firmy powinien mierzyć się z tym samym kłopotem: w jaki sposób skutecznie ściągać długi za nie zapłacone faktury. Faktycznie prowadzenie swojej firmy wiąże się z ryzykiem, niestety współczesny model gospodarki rynkowej nadal posiada wiele luk, dlatego są to problemy, które szybko nie zginą i są zmorą właściwie każdej branży.

Korzystnie oprocentowane kredyty bankowe dla firm

Moja firemka być może nie jest pokaźna, ale mocno się staram, aby ciągle mogła się rozwijać. Przecież w wielu przypadkach szukanie nowych możliwości powoduje, że możemy rozwinąć własną firmę na niespotykaną skalę. No dobrze, ale nie oszukujmy się – jeśli chcemy zarobić wielkie pieniądze, powinniśmy w niejako automatyczny sposób podjąć spore ryzyko. Jednakże jeżeli nie gramy va banque, to moim zdaniem powinniśmy zaryzykować. Ciężko myśleć, iż brak ryzyka jest odpowiedni dla interesów.