Barwa, wzór – logotyp

Prawda jest taka, że każda firma samodzielnie musi zadbać o to, jak będzie postrzegana przez klientów oraz przez konkurentów. Jeżeli chcemy funkcjonować fachowo w każdej branży musimy nie zapominać o tym jak istotny jest porządny marketing. Marketingowe działania stworzą konkretny wizerunek firmy, a firmę należy porządnie wypromować.

prawo autorskie w internecie

A firma marząca o właściwej promocji musi posiadać radcy (zobacz rzecznicy patentowi) na swój znak towarowy. Kiedy chodzi o znaki towarowe (prawo związane ze znakami towarowymi), to niemalże każdego dnia pojawia się ich bardzo wiele. Dlatego nie jest prosto stworzyć unikatowy pod względem odcieni, formy rzecznik (polecamy szczegóły tu…) towarowy. Musimy jednak się pogłowić żeby mieć znak, który będzie kojarzony z naszą firmą i tym , co oferujemy. Opatentowany znak towarowy daje możliwość na zwalczanie nieuczciwej konkurencji – dowiedz się więcej na temat zwalczania nieuczciwej konkurencji. Niestety są przedsiębiorstwa, które podszywają się pod inne marki. Z tego powodu tak ważne jest prawne spojrzenie na różnego rodzaju sprawy powiązane z tym, co nasza firma oferuje i z tym, jak to wszystko przedstawia światu.

Sieć internetowa a prawa autorskie

Internet sprawił, że ziemia nazywana jest globalną wioską. Wszystko jest w zasięgu ręki. Nie trzeba się martwić, że u nas w kraju nie jesteśmy w stanie czegoś dostać, wystarczy kilka kliknięć i otrzymujemy po kilku dniach paczkę np. z Japonii. Jednak sieć jest również ogromną pułapką. Ciężko jest egzekwować prawa autorskie w Internecie – to trzeba wiedzieć o prawach autorskichw interencie. Wiadomo, że jest to realne, bo odpowiednie przepisy prawne funkcjonują w tej kwestii, ale przez to, że jest bardzo duża liczba stron ciężko jest stwierdzić, do kogo należy dana myśl.

znak towarowy

Autor: vetaturfumare
Źródło: http://www.flickr.com

Kto pierwszy coś wymyślił. Tak, więc, mimo iż istnieją na wszystko paragrafy, to ludziom trudno jest dociekać swoich praw. Nie chodzi tu tylko o teksty pisane, ale również o zdjęcia, czyli ogólnie o utwory i prawa ludzi, którzy je stworzyli do nich właśnie. Powinniśmy będąc twórcą internetowym sprawdzić jak, to konkretnie wygląda, żeby potem nie być zaskoczonym, że nie możemy dochodzić swych praw w sądzie, bo sprawa z góry jest przegrana. Poza tym należy pamiętać ,że gdy wykorzystujemy jakiś utwór internetowy, by napisać coś o tym skąd jest ten utwór.

Comments are closed.

BizStudio-lite Theme by SketchThemes