Bez strony internetowej będzie ciężko

Domeny
W tych czasach przedsiębiorstwo, które nie istnieje w internecie, nie istnieje wcale. Nic więc dziwnego, że jednym z najistotniejszych sposobów zaistnienia, realizowanych przez przedsiębiorców, jest wdrożenie profesjonalnej strony www określonej marki. Tutaj kluczem jest dobór właściwej domeny, to znaczy adresu url, z którym odtąd będzie identyfikowana dana firma. Jest to o tyle istotne, że może mieć rzeczywisty wpływ na sukces lub porażkę danego przedsięwzięcia.

WWW
Autor: Bull3t
Źródło: http://www.flickr.com

Jak trafnie wybrać domenę

Generalnie są dwa rodzaje domen (nazw). Pierwsza z nich to nazwa szukana, która zakłada zawarcie w adresie słów określających branżę danej firmy. W tym miejscu trzeba się zastanowić, co będą wyszukiwać osoby, które będą zainteresowane usługami czy produktami, jakie oferuje. Wówczas w nazwie powinny się znaleźć najwyżej trzy tego typu słowa. To rozwiązanie, chociaż zapewne zwiększy liczbę odwiedzających naszą stronę, nie do końca będzie promować samą markę.

Dlatego istnieje druga kategoria nazw serwisów, markowa. W tej wersji url strony jest jednoznacznie powiązany z marką firmy. Jest to szczególnie dobre rozwiązanie, kiedy dana branża jest lub była bardzo popularna, wówczas znalezienie krótkiej domeny szukanej nie spełnia w pełni.

Kupno walut przez internet
Autor: istock.com
Źródło: istock.com

Dużym plusem domeny markowej jest to, że klienci mają szansę ją zapamiętać, co zwiększa szanse na to, że wejdą na nią w przyszłości. A co za tym idzie nazwa domeny powinna być maksymalnie uproszczona i krótka. Wtedy jest duże prawdopodobieństwo, że ktoś, kto przeczyta ją na bilbordzie czy w katalogu, wejdzie na nią po zalogowaniu się do sieci. Istotne jest także, aby w domenie unikać cyfr oraz używania obok siebie tych samych liter.

Licytacje domen

Czasami perfekcyjna domena dla określonej firmy jest już zajęta. Ale nie wszystko stracone. Powstają bowiem giełdy domen, na których odbywają się licytacje najbardziej pożądanych adresów stron internetowych. W takim miejscu można się szybko domyślić, które z nich odnotowują największą popularność, ponieważ ceny niektórych osiągają nawet kilkanaście tysięcy złotych.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes