Tag Archives: bezrobocie

Niełatwo znaleźć odpowiednią pracę, ale jeszcze ciężej odszukać rzetelnego pracownika. Z jakich powodów tak się dzieje?

W naszym kraju występuje dziwna sprawa. Każdy, kto był zmuszony znaleźć pracę, wie, iż jest to ciężkie zajęcie. Z drugiej jednak strony pracodawcy coraz częściej narzekają, jak długo trwały poszukiwania odpowiedniego kandydata na konkretne stanowisko. W czym tkwi problem? Dlaczego występuje taki paradoks?

Profesjonalne kursy szansą dla naszego biznesu

Prowadzenie własnej działalności to szalenie poważna sprawa. Nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, jak mnóstwo wysiłku i zaangażowania należy wkładać w rozwój firmy w początkowej fazie. Wdrapanie się na szczyt niezmiernie często kosztuje dużo stresu. Jest zazwyczaj stroma ścieżka, pełna ofiar oraz niepowodzeń. A jednak, warto ponieść pewne ryzyko, gdyż po osiągnięciu pewnego pułapu jest już tylko łatwiej.

Jak prezentuje się rynek pracy w Polsce?

Sytuacja na polskim rynku pracy od wielu lat jest kiepska, ale z powodu różnego stopnia rozwoju, w konkretnych miastach może być prościej lub trudniej o dobrą pracę.

Sytuacja na obecnym rynku pracy – punkt widzenia, wynika ze sposobu patrzenia

Życie w naszym państwie nie jest idealne pod licznymi względami. Mnóstwo aspektów naszego życia pozostawia wiele do życzenia, więc narzekania ze strony obywateli w stronę aparatu państwa mogą wydawać się często uzasadnione. Ale czy zawsze?

Jak wybrać najlepszy dla siebie fach? Czy można połączyć przyjemne z pożytecznym w świetle życia zawodowego?

Pytania postawione w tytule stawia sobie współcześnie wielu ludzi. Duża część społeczeństwa chciałaby po prostu znać odpowiedź na choćby jedno z nich. Zupełnie naturalne i powszechnie wiadome jest to, że życie zawodowe jest niezwykle ważne dla każdego człowieka, co wynika z wpływu jakie wywiera ono na wszystkie pozostałe sfery codzienności, a zatem życie prywatne czy zdrowie człowieka.