Tag Archives: bezrobocie

Niełatwo znaleźć odpowiednią pracę, ale jeszcze ciężej odszukać rzetelnego pracownika. Z jakich powodów tak się dzieje?

W naszym kraju występuje dziwna sprawa. Każdy, kto musiał znaleźć pracę, wie, że jest to ciężkie zajęcie. Z drugiej jednak strony pracodawcy coraz częściej narzekają, jak długo trwały poszukiwania odpowiedniego kandydata na konkretne stanowisko. W czym jest problem? Z jakiego powodu występuje taki paradoks?

Jak wybrać najlepszy dla siebie fach? Czy można połączyć przyjemne z pożytecznym w świetle życia zawodowego?

Pytania znajdujące się w tytule są bardzo powszechne w obecnych czasach. Duża część społeczeństwa chce po prostu znać odpowiedź na co najmniej jedno z nich. Zupełnie naturalne i powszechnie zrozumiałe jest to, że życie zawodowe jest bardzo istotne dla każdego człowieka, co jest wynikiem wpływu jakie wywiera ono na wszelkie pozostałe sfery codzienności, a zatem życie prywatne czy zdrowie człowieka.

Sytuacja na obecnym rynku pracy – punkt widzenia, wynika ze sposobu patrzenia

Życie w naszym państwie nie jest idealne pod licznymi względami. Sporo aspektów naszego życia pozostawia wiele do życzenia, zatem narzekania ze strony obywateli w kierunku aparatu państwa mogą wydawać się często uzasadnione. Jednak czy zawsze?

Profesjonalne kursy szansą dla naszego biznesu

Kierowanie własną działalnością to szalenie istotna sprawa. Nie wszyscy wiedzą, jak dużo pracy i zaangażowania trzeba wkładać w rozwój firmy w początkowej fazie. Wejście na szczyt niezwykle często kosztuje wiele stresu. Jest niejednokrotnie kręta ścieżka, pełna wyrzeczeń oraz potknięć. A jednak, warto zaryzykować, ponieważ po osiągnięciu pewnego poziomu jest już tylko łatwiej.

Jak prezentuje się rynek pracy w Polsce?

Sytuacja na polskim rynku pracy od wielu lat jest kiepska, ale z powodu różnego stopnia rozwoju, w konkretnych miastach może być prościej lub trudniej o dobrą pracę.