Big Data w bankowości – dowiedz się na ten temat zasadniczych rzeczy

Egzystujemy w czasach, gdzie nasze dane osobowe są praktycznie wszędzie. Nie zdajemy sobie sprawy jak sporo podmiotów posiada kompletne dane na nasz temat. Nie jest to zaiste dobra informacja, jednakże nie jesteśmy w stanie z tym nic zrobić. Będziemy musieli tymczasem dowiedzieć się czegoś sporzej na ten temat, tak by w jakikolwiek sposób umieć ochraniać własną prywatność, co obecnie jest ogromnie karkołomne.

Wykresy liczbowe

Autor: KamiPhuc
Źródło: flickr.com
Zacznijmy od tego, że pozyskiwanie danych przeszło już do porządku dobowego. Nikt z nas nie zdaje sobie sprawy jak często upowszechnia osobom trzecim swoje dane. Jak wiadomo, jest to bardzo złe dla nas, jednak najczęściej jesteśmy tego zupełnie nieświadomi. Przeważnie zdarza się to w trakcie rozmowy telefonicznej, gdzie telemarketer zadaje pytania, jakie mają drugie dno. Osoba nie siedząca w temacie nie ma bladego pojęcia o tym problemie, zatem nie świadomie podaje tej osobie każdą rzecz co ona chce usłyszeć. Oczywiście rozliczne firmy zdobywają dane o klientach z rozmaitych portali społecznościowych , a także materiałów zamieszczanych na stronach online.

Warto wiedzieć prócz tego czym jest Big Data w bankowości oraz co oznacza to dla zwykłego Kowalskiego. Wiemy już, iż dane osobowe są dla tego typu firm niesłychanie cenne, zatem powinniśmy odnaleźć walory dla nas. Na pewno może się okazać, że łatwiej otrzymamy kredyt. Jeżeli doradca (zobacz doradca finansowy forsel) będzie miał przed sobą wielką bazę danych, w której będziemy mieli pozytywne dane to bez większych kłopotów otrzymamy nawet pokaźny kredyt. Istotne jest, aby wiedzieć, iż Big Data wytwarza i analizuje przeróżne dane, tak aby finalny wynik był stosowny i zadowalający – doczytaj.

Temat jest niezwykle ciekawy, jednakże nie da się go całego ukazać w tak krótkim artykule. Jeśli cokolwiek Cię zaciekawiło to warto przysiąść nad tematem na nieco dłużej. Jest to bardzo przyciągające i każdy z nas będzie mógł wyciągnąć jakieś, inteligentne wnioski. Czasu nie uda nam się przystopować, zatem musimy się po części choćby dopasowywać do otaczającego nas świata. Tylko wówczas wszystko w pewnej mierze uda nam się ogarnąć.

Źródło informacji –

Comments are closed.

BizStudio-lite Theme by SketchThemes