Lokal biurowy i przedsiębiorstwo – co warto się dowiedzieć?

artykuły biurowe
Wizytówką firmy jest nie tylko podejście do klienta, ale też to, w jakim miejscu odbywa się spotkanie. Jeżeli biuro jest zaniedbane to klient raczej nie wyniesie ze spotkania pozytywnej opinii o nas i o naszej firmie, a co się z tym wiąże nie będzie chętny by z nami robić interesów. Dlatego jeśli biuro i firma jeszcze nie ogarnęła odpowiedniego miejsca , gdzie mogłyby się odbywać spotkania z klientami, to najlepiej iść z klientem do którejś kawiarni albo restauracji, by w przyjemnych warunkach porozmawiać.

siedziba firmy
Autor: Susanne Nilsson
Źródło: http://www.flickr.com
Wszystkie firmy powinny pamiętać, że kontakt bezpośredni wymaga właściwej oprawy. Z tego powodu lokal biurowy musi być porządnie urządzony. Banki mają ten system opracowany do perfekcji. Warto brać z nich przykład. Oczywiście nie musimy robić pięciu stanowisk, gdzie będą siedzieli nasi pracownicy, ale przynajmniej dwa miejsca, które będą przystosowane do rozmowy z klientami. W myśl zasady „jak Cię widza tak Cię piszą”, właśnie dlatego firma powinna dbać o swój wizerunek. Przydatne dla instytucji publicznych tu: dla przestrzeni publicznej.

Każda firma powinna mieć schludne biuro

Biurowce to budynki, w których można spotkać różne firmy. Są tam spółki, które dbają o swój wizerunek i łatwo dotrzeć do ich biura, ale są i takie, że jeśli nie zapytamy portiera, to nigdy byśmy nie dotarli do biura firmy. Biuro i firma musi pamiętać, że wszystko, co robi to jej PR. Nie jest istotne czy mowa o wyglądzie samego biura, czy o to w jaki sposób prezentuje się pracownik lub jaki jest produkt (nieco więcej: ). Tak, więc należy dbać o każdy szczegół. Dostosowując miejsce pracy należy uposażyć je we wszystko, co może się przydać. Trzeba zrobić rozeznanie pod względem tego, czego pracownik może potrzebować.

Nie możemy zostawić wszystkiego samemu sobie. Podejście, że jakoś się ułoży nie wywinduje naszej firmy na szczyt. Poza tym dobrze się zastanowić, czy na pewno musimy wynajmować biuro w wielkim wieżowcu, czy może bardziej odpowiedni dla naszej firmy okaże się lokal mieszczący się w zupełnie innej dzielnicy miasta. Bywa też, że można prowadzić firmę w domu. Jednak nawet w domu trzeba stworzyć sobie odpowiednią przestrzeń do działania. Najlepiej wydzielić sobie w takim przypadku pomieszczenie na gabinet lub chociażby strefę, która będzie oddzielona np. jakąś zasłoną.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes