Tag Archives: biuro rachunkowe

Zakładanie swojej działalności gospodarczej

Gdy chcielibyśmy założyć swoją działalność gospodarczą myślimy nad wieloma kwestiami. Posiadamy mnóstwo obaw dotyczących kwestii papierkowych. Rozmyślamy o kosztach, które będzie trzeba pokryć z własnej kieszeni, a dokładniej z kapitału, który musimy przeznaczyć na rozwój początkowy firmy.

W których momentach warto zwrócić się po poradę do księgowej zatrudnionej w biurze rachunkowym?

Każdy zna powiedzenie, że nieznajomość prawa szkodzi. Oczywiście jest to prawda, lecz są takie sytuacje w życiu, zwłaszcza takie jak zatrudnienie, wypłata honorarium albo urlop wychowawczy czy macierzyński, jakie szczególnie dobrze jest skonsultować z kimś z dużą wiedzą z tego zakresu, by nie być oszukanym lub żeby dochodzić swoich praw z pełną świadomością tego, co nam przysługuje.

Czy warto korzystać z pomocy specjalistów? Zobacz więcej

Istnieje powiedzonko, że są 2 pewne kwestie na świecie: podatki oraz śmierć. O ile na to ostatnie mamy nieznaczny wpływ (kończy się on na zachowywaniu ostrożności) o tyle na zgodne z regulacjami uregulowanie obowiązków fiskalnych jak najbardziej wpływ mamy. Jednak wiadomo, że przepisy prawa skarbowego to jedne z w największym stopniu skomplikowanych zagadnień prawnych.

Istotne wiadomości dotyczące prawidłowej archiwizacji dokumentacji księgowej

Prowadzenie firmy wiąże się z wieloma znaczącymi zadaniami. Mając firmę, nawet niewielką, bez wątpliwości mamy dużo rozlicznych dokumentów księgowych. Warto dowiedzieć się więc, jak powinno się należycie gromadzić tą dokumentację.

Metody złożenia deklaracji rocznej. Tradycyjne a może elektronicznie?

Po letnim wypoczynku najczęściej większość osób jest zajętych wrześniową gorączką, rozpoczęciem roku szkolnego, spotkaniami z rodzicami i zakupami szkolnymi. Gdy minie jakiś czas i plany lekcji i plany zajęć dodatkowych są już dograne, nagle okazuje się, że jest już listopad, a potem Boże Narodzenie, Sylwester i kolejny rok. A potem przychodzi czas na rozliczenie się ze skarbówką ze swoich przychodów za rok ubiegły.

Unowocześnione programy internetowe dzięki którym będzie okazja się rozliczać z podatków.

Nowoczesne aplikacje online dzięki którym będzie okazja się rozliczać z podatków to programy unowocześnione, z jakich na pewno będzie opłacać się zrobić użytek. Poprzez to albowiem można oszczędzić sporo czasu, ponieważ bez wychodzenia z mieszkania wypełni się zeznanie podatkowe. Trzeba tylko uprzednio zrobić sobie podpis elektroniczny oraz zarejestrować się w danym systemie.

Jak się zabrać za rozliczenia księgowe w firmie, plusy biur rachunkowych i zatrudniania osoby do księgowości.

Każda, malutka nawet firma musi regularnie płacić wszystkie podatki, rozliczać się z Zusem, a jeśli zatrudnia jakiś pracowników, to także prowadzić ich pełną ewidencję. Wbrew pozorom policzenie wszystkiego w przypadku najmniejszych firm nie jest jakieś bardzo skomplikowane i trudne, zwłaszcza jeśli obrót nie jest skomplikowany. Spora część biznesmenów doskonale sobie z tym radzi, co prawda będą oni musieli zdobyć trochę wiedzy z księgowości, ale w czasie prowadzenia interesów ta akurat też się przydaje.