Tag Archives: BIWAK

Jeśli wybierasz się na wyprawę, powinieneś przyszykować się pod kątem kupna odzieży oraz sprzętu

Z przyjściem słonecznych dni pojawia się apetyt na różnorakie wyprawy oraz przechadzki. Nasi rodacy chętnie jeżdżą w góry, jak też zwiedzają pozostałe piękne regiony w kraju. Do takich eskapad za każdym razem warto porządnie się przyszykować. Konieczna bywa odpowiednia, nieprzemakalna garderoba i mocne a równocześnie wygodne buty. Jeśli obmyśla się dłuższy pobyt w jakimś miejscu, idealnie odnajdzie się inny sprzęt turystyczny. Co trzeba nabyć?

Śpiwory muszą gwarantować ciepło

Śpiwory mogą być w różnorakiej grubości

Gdy wybieramy się na biwak, musimy okazać się przyszykowani na to, że będziemy potrzebować paru odpowiednich rzeczy, bez których taki wyjazd nie ma szansy się udać. Dlatego w pierwszej chwili musimy popatrzeć na śpiwory i zdecydować, które z nich będą dla nas właściwe. Możemy wybrać takie, które będą rozpinane na calutkiej długości, zatem łatwiej będzie się w nie wchodziło, a w razie konieczności, będziemy mogli z nich zrobić pojedyncze, wielkie przykrycie, lecz mamy szansę wybrać też takie, które wcale nie okazują się być rozpinane oraz wtenczas przypominają własnym kształtem taką mumię. Poza tym różnią się one pomiędzy sobą grubością, zatem powinniśmy się namyślić, czy będziemy potrzebowali taki, który będzie nas grzał, czy starczy cienki, ponieważ noce powinny być gorące.

Jaki namiot sobie sprawić

Sypianie pod gołym niebem nie jest przyjemne, w szczególności gdy aura, albo fruwające owady nie dadzą nam przyjemnie usnąć. Na wyprawach na łonie natury najlepiej sprawdzają się namioty. Ich kluczowym zadaniem jest osłona przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi, opadami, czy palącym słońcem oraz wiatrem, a też zapewnienie bezpiecznego snu.

W jaki sposób zorganizować biwak?

Co to znaczy “dobry biwak”? Czy dobry obóz, to taki, na którym była doskonała atmosfera, czy ten, który był bez zarzutu spożytkowany czasowo (przykładowo na prowadzenie zajęć)? A może dobry biwak, to taki, na który pojechało wielu skautów? A czy w takim przypadku obóz, na którym było 8 osób jest zły? Wszyscy znamy reguły dobrej zbiórki.

Wakacje inaczej

Przygoda, ach przygoda! Zbliża się lato, a razem z nim okres wakacyjnych wyjazdów. Nie każdej osobie pasuje spędzanie kolejnego urlopu nad hotelowym basenem. Dla tych osób świetną alternatywą może być przykładowo wyjazd pod namiot nad wodę, albo w cichy zakątek gór. Świetnym pomysłem jest też wyjazd za granicę, po prostu przed siebie. Gdy mamy ochotę na to by wakacje spędzić aktywnie i ciekawie zaplanujmy tego rodzaju przygodę.