Tag Archives: BIWAK

Jaki namiot sobie sprawić

Spanie pod gołym niebem nie jest przyjemne, szczególnie kiedy aura, bądź fruwające insekty nie dadzą nam przyjemnie zasnąć. Na wyprawach na łonie przyrody dobrze sprawdzają się namioty. Ich głównym zadaniem jest osłona przed niepożądanymi warunkami pogodowymi, deszczem, bądź palącym słońcem i wiatrem, a również zapewnienie możliwe wygodnego snu.

W jaki sposób zorganizować biwak?

Co to znaczy “dobry biwak”? Czy dobry obóz, to taki, na którym była doskonała atmosfera, czy ten, który był bez zarzutu spożytkowany czasowo (przykładowo na prowadzenie zajęć)? A może dobry biwak, to taki, na który pojechało wielu skautów? A czy w takim przypadku obóz, na którym było 8 osób jest zły? Wszyscy znamy reguły dobrej zbiórki.

Wakacje inaczej

Przygoda, ach przygoda! Zbliża się lato, a razem z nim okres wakacyjnych wyjazdów. Nie każdej osobie pasuje spędzanie kolejnego urlopu nad hotelowym basenem. Dla tych osób świetną alternatywą może być przykładowo wyjazd pod namiot nad wodę, albo w cichy zakątek gór. Świetnym pomysłem jest też wyjazd za granicę, po prostu przed siebie. Gdy mamy ochotę na to by wakacje spędzić aktywnie i ciekawie zaplanujmy tego rodzaju przygodę.

Śpiwory muszą gwarantować ciepło

Śpiwory mają okazję okazać się rozpinane lub w całości

Jeżeli wybieramy się na obóz, musimy być przygotowani na to, że będziemy wymagali kilku odpowiednich rzeczy, bez których taki wyjazd nie ma możliwości się udać. Z tego powodu w pierwszej chwili powinniśmy spojrzeć na śpiwory i zadecydować, które z nich okażą się dla nas odpowiednie. Możemy wybrać takie, które będą rozpinane na calutkiej długości, więc prościej będzie się w nie wchodziło, a w razie potrzeby, będziemy mieli szansę z nich robić pojedyncze, spore nakrycie, ale mamy szansę wybrać także takie, które w ogóle nie są rozpinane oraz wtedy przypominają własnym kształtem taką mumię. Poza tym wyróżniają się one między sobą grubością, więc powinniśmy się namyślić, czy będziemy potrzebowali taki, który będzie nas ogrzewał, czy wystarczy cienki, bo noce powinny być ciepłe.

Jeśli wybierasz się na wyprawę, powinieneś przyszykować się pod kątem kupna odzieży oraz sprzętu

Z przyjściem cieplejszych dni pojawia się apetyt na różne wyjazdy oraz przechadzki. Polacy z chęcią wyjeżdżają w góry, jak również odwiedzają pozostałe piękne regiony w kraju. Do takich wycieczek za każdym razem należy porządnie się przyszykować. Potrzebna jest odpowiednia, nieprzemakalna odzież oraz mocne a zarazem wygodne buty. Jeśli obmyśla się dłuższy pobyt w jakimś miejscu, idealnie odnajdzie się profesjonalny sprzęt turystyczny. Co trzeba zakupić?