Biznes w internecie

E-handel
Czy nasza firma musi być widoczna w sieci internetowej? Zastanawia się nad tym wielu przedsiębiorców. Odpowiedź może być tylko jedna – oczywiście, że tak! Obecnie to absolutnie prosta i oczywista sprawa, witryna w internecie to jedno z najważniejszych narzędzi promocji dla firmy. Poza wiadomościami o gałęzi działań możemy tam zamieścić dane do kontaktu, ofertę, cennik i mnóstwo innych, ważnych informacji.

Żeby dało się stworzyć witrynę w internecie naturalnie potrzebujemy domeny (np. znalezionej na Aftermarket). Istotne jest żeby była to albo nazwa przedsiębiorstwa, albo domena w jakiś sposób ukazująca działalność lub produkt przedsiębiorstwa. Naturalnie nic nie stoi na przeszkodzie, żeby domena była dowolnym słowem, ale przecież nie o to idzie. Domena ma być również swego rodzaju reklamą, ma ułatwiać dotarcie do naszego przedsiębiorstwa i poznanie oferty, a dzięki temu znalezienie nowych klientów.

Żeby przekonać się czy dany adres jest wolny przyda się wyszukiwarka dobrych nazw. To narzędzie umożliwia sprawdzenie jaki jest koszt interesującego nas adresu internetowego, czy w ogóle jest wolna, a jeśli nie, to kto jest właścicielem. Gdy uzyskamy tego rodzaju wiadomości będziemy mogli albo wykupić domenę natychmiast lub złapać kontakt z jej właścicielem w celu porozmawiania o odkupieniu jej.

WWW
Autor: Bull3t
Źródło: http://www.flickr.com

Najpopularniejsze są oczywiście domeny Nie znaczy to, że inne adresy są złe, lecz w naszym kraju jednak te wciąż są najczęściej wybierane. Jeśli chcemy prowadzić działalność także poza granicami kraju doskonale zdadzą egzamin domeny eu czy com.

To nieważne czy będziemy mieć w adresie pl czy inną końcówkę i tak dobrze jest absolutnie przemyśleć jego wybór. To element, któremu część przedsiębiorców nie poświęca uwagi, a to ogromny błąd. Adres serwisu internetowego to podstawowy nośnik informacji o niej z jakim ma styczność potencjalny kontrahent. Niech spełnia swoje zadanie. naturalnie, czasami adres, który dla nas byłby najbardziej atrakcyjny zajęła już przykładowo konkurencyjna firma. Nie może to być jednakże powodem do zmartwienia – zastanówmy się czy można w inny sposób tę domenę napisać? Jeżeli to dwa słowa, to może z myślnikiem? A istnieje szansa, że da się ją odkupić. Nie traktujmy naszej domeny po macoszemu, powinniśmy zwracać na nią uwagę.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes