Biznes w naszym kraju. Czy to na pewno trafiony pomysł?

Mocne wejście Twojej firmy
Mając własną działalność gospodarczą musimy borykać się z wieloma trudnościami. Mawia się co prawda, że człowiek jest na swoim i to akurat prawda, bo nie ma nad sobą szefa, ale… Posiada za to innych bossów, a jest ich dosyć sporo, tak więc powinien się z nimi liczyć.

Mocne wejście Twojej firmy
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Urzędnicy, bo o nich mowa, to koszmar każdego z przedsiębiorców, szczególnie w Polsce. Nie twierdzę, że są kraje, w jakich jest lepiej, gdyż zdaje sobie sprawę, iż są też kraje, gdzie jest mniej korzystnie. Niemniej, jako członek Unii Europejskiej i kraj, jaki dość szybko się rozwija, powinniśmy mieć trochę bardziej nowoczesne podejście do ludzi prowadzących własne działalności gospodarcze.

No bo co by tu dużo nie mówić prywatne przedsiębiorstwa to same profity dla gospodarki. Dzięki temu, że istnieją rynek usług staje się coraz bardziej konkurencyjny, na czym korzystają też konsumenci, dzięki temu zatrudniani są także ludzie, którzy dostają wynagrodzenie, tak więc są w stanie robić zakupy. Jeśli zaś istnieje spore bezrobocie to z tymi ludźmi też należy coś zrobić. Odsyła się ich w takiej sytuacji do opieki społecznej po zapomogi, lecz to my płacimy, jako podatnicy za te wsparcie… Jeśli natomiast na rynku jest sporo firm, które mają zatrudnionych, to problem bezrobocia ulega zmniejszeniu, ludzie mają oszczędności, robią zakupy, co jednocześnie pobudza konsumpcję – czyli następną korzyść dla gospodarki. Na przykład taka firma, jaka przeprowadza szkolenia bhp w Warszawie, nie dość, iż obsługuje wiele innych firm, to jeszcze oferuje|świadczy usługi usługi przydatne dla wszystkich – więcej na temat szkoleń bhp na

E-biznes, internet
Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Nawet, jeśli ktoś posiada firmę jednosodową, a musimy zauważyć, że w Polsce występuje dużo takiej formy zatrudnienia to również dobrze, ponieważ taka osoba zamiast kombinować, działa, oferuje swoje usługi, a gospodarka dzięki temu kwitnie. Przecież przedsiębiorca (choćby jednoosobowa działalność) musi płacić podatki, ubezpieczenie i inne opłaty, tak więc państwo polskie powinno być wdzięczne. Niestety, u nas przeważnie wszystkich traktuje się jak potencjalnych przestępców, więc nie dość, iż opłaty są wygórowane (i nie ma mowy o ich zmniejszeniu), to jeszcze przeprowadzane są kontrole skarbowe i inne, jakie kosztują dużo niepokoju i nerwów. Wielu ludzi nie wytrzymuje tego i wyjeżdża za granicę.

Może to się kiedyś zmieni, a może nigdy. Patrząc na podejście do wielu innych sfer, nie ma co się łudzić. Istnieje zasada, my sobie, a wy sobie, przez co zyskują jedynie Ci, którzy maja wpływy, znajomości i tak zwane „plecy” na każdym urzędowym szczeblu – ważne źródło na

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes