Tag Archives: biznes

Z jakich względów warto skusić się na noclegi na terenie Giżycka?

Giżycko cieszy się coraz większym powodzeniem ze strony przyjezdnych, którzy z przyjemnością przyjeżdżają w te tereny. W tej popularnej miejscowości można faktycznie wspaniale wypocząć

Zakładamy sklep spożywczy

Lokalne sklepiki osiedlowe, są często alternatywą dla wielkich sklepów. Mimo, że są troszeczkę droższe, możesz w nich znaleźć tak produkty codziennego użytku jak również te „ekologiczne” oraz z wyższej półki.

Brak precyzyjnej ustawy o sprzedaży alkoholu przez Internet jest problematyczny zarówno dla biznesmenów jak i dla konsumentów

Sprzedawanie artykułów alkoholowych przez Net to sprawa wielce kontrowersyjna. W Polsce tak naprawdę nie istnieje wyraźny zakaz tego typu działań, jednak sądy wyznają zasadę, iż jest to działanie niezgodne z prawem. Nieistnienie porządnej ustawy uniemożliwia uregulowanie tej sprawy.

Jak skutecznie rozreklamować swój biznes w sieci? Musisz zainteresować się pozycjonowaniem stron!

Nie od dzisiaj znakomicie wiadomo, że żeby biznes mógł się rozwijać i właściwie kręcić, konieczne jest właściwie jego rozreklamowanie. Chyba każdy z nas doskonale zna przysłowie, że reklama jest dźwignią handlu – choć nie jest ono najmłodsze, oczywiście ani odrobinę nie straciło na swojej aktualności.

Jak wygląda sektor hotelowy w naszym kraju? Czy jest bardziej korzystnie niż wcześniej? Jak wygląda tendencja na przyszłość?

Powinniśmy potwierdzić, iż rok 2015 był faktycznie dobry dla branży hotelarskiej w naszym kraju. To szczególnie istotne, gdyż we wcześniejszych latach bywało z tym różnie. Po rewelacyjnym 2012 roku, jak miały miejsce w naszym kraju Mistrzostwa Europy w piłce nożnej, branża hotelowa zaliczyła bardziej słaby okres w latach 2013-2014. Znaczna część różnorodnych obiektów, w lepszym i gorszym standardzie, odnotowała wtedy pogorszenie wyników. Dopiero w poprzednim roku było lepiej, a to dzięki pokaźnemu wzrostowi obłożenia, a jednocześnie długo wyczekiwanej poprawie średniej ceny. Szczególnie pozytywnie zaskoczył wskaźnik RevPAR, co oznacza przychód na dostępny pokój.

Co to jest zagadnienie big data i jak jest stosowane do rozwoju firmy?

Prowadzisz firmę i konieczne jest Ci nowoczesne rozwiązanie? Chcesz mieć pod kontrolą kwestie finansowe w firmie? Postaw na big data. Big Data w Polsce to gama informacji, w których to jesteśmy zanurzeni. To zeta bajty informacji, które to są każdorazowo wysyłane z naszych tabletów, sprzętów mobilnych i czujników urządzeń.

Nieodpłatna pomoc w prowadzeniu własnej firmy dostępna w Internecie – parę rad, jak jej szukać.

Prowadząc działalność, zwłaszcza małą, często mamy do czynienia z zagadnieniami, z którymi do tej pory nie mieliśmy do czynienia, lub też było to dawno i musimy zaktualizować wiedzę w danym aspekcie. Często też chcemy sobie ułatwić działanie.