Tag Archives: biznes

Chcesz zorganizować wystąpienie lub konferencję? Zadbaj o właściwe wyposażenie, żeby wszystko wspaniale wypadło

Wszelkie konferencje i spotkania o charakterze publicznym wymagają odpowiedniej oprawy oraz przygotowań. Od warunków, w jakich przebiegną, uzależniony jest finalny rezultat spotkania i satysfakcja zgromadzonych osób. Istnieją aspekty, jakich przy takiej okazji nie wolno zaniechać, gdyż może zaowocować to niepowodzeniem.

Stawiając na biznes, inwestujesz w siebie

Możliwości w Polsce, kiedy chodzi o doradztwo biznesowe, są bezgraniczne. Niemała gama ofert, jakie są do wyboru dla wszystkich – aktualnych i przyszłych inwestorów oraz przedsiębiorców, robi wrażenie. Bogactwo dostępnych teraz rozwiązań gwarantuje wyjątkowo duże pole funkcjonowania. Podejmowane przez inwestujących czynności muszą być zawsze znakomicie przemyślane, ponieważ jedynie wówczas możliwa jest znakomita kooperacja między konsultantem doradzającym a przedsiębiorcom.

Prowadzenie przedsiębiorstwa: co trzeba wiedzieć?

Duży poziom bezrobocia na terenie naszego kraju, który występuje już od naprawdę długiego czasu sprawił, że mnóstwo osób decyduje się na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Stawiając na własny biznes, trzeba jednak pamiętać, że wiąże się to z wieloma obowiązkami. Do tego należy wiedzieć mnóstwo rzeczy oraz doskonale orientować się w obowiązujących na terenie naszego kraju aktach prawnych.

WSTiE w Suchej Beskidzkiej – oferta edukacyjna

Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej powstała w 2001r. jako szkoła prywatna. Szeroka oferta edukacyjna oraz wysoki poziom oferowany przez uczelnię sprawiły, że szybko zyskała uznanie wśród studentów, zostając liczącym się centrum edukacji.

Co zrobić, gdy bank nie udzieli kredytu?

W dzisiejszej rzeczywistości bardzo często występują sytuacje, w których potrzebny nam jest spory zastrzyk gotówki. Życie uniemożliwia zaoszczędzenie większej sumy pieniędzy na jakiś cel, w związku z czym, kiedy zaistnieje wyjątkowa szansa prywatna bądź zawodowa, ratujemy się pożyczkami. Surowe wymogi stawianie przez instytucje bankowe sprawiają jednak, iż większość osób nie posiada zdolności kredytowej.

Odpowiednia lokalizacja firmy to gwarancja sukcesu

Ludzie biznesu rozpoczynający własną firmę w wielu przypadkach stoją przed dylematem wyboru miejsca prowadzenia firmy. Biorąc pod uwagę charakter działalności, może to być wynajęty tudzież prywatny lokal użytkowy.
Według przeprowadzonych badań rynkowych miejscem prowadzenia własnej firmy jest zazwyczaj wynajęty lokal. Z jakiego powodu tak ochoczo przedsiębiorcy decydują się na taką formę?

Handel z naszymi ze Wschodem

Nasza sytuacja gospodarcza, pomimo światowego kryzysu, rozwija się zaskakująco dobrze. Zakładamy dużo małych i średnich firm. Rodacy chwycili wreszcie los w swoje, pracowite ręce i pomimo olbrzymiego ryzyka, zakładają udane biznesy. Bycie swoim kierownikiem to o niebo lepsza sytuacja, niż ciągłe wysłuchiwanie poleceń w korporacji. Nawet pierwsze nierentowne miesiące, kiedy działalność nieśmiało rozwija skrzydła, nie zmieniają bojowego nastawienia naszych rodaków.