Tag Archives: biznes

Faktoring to trafiony pomysł

Porządny biznesmen winien zadbać o nowoczesne formy rozliczania się z klientami. Dziś coraz większą powszechnością może pochwalić się usługa faktoringu. Ta relatywnie nowa metoda finansowa ułatwia ściąganie długów od opornych klientów.

Umowa franczyzowa jako długotrwały stosunek ustawowy, zapewniający pewność współpracy

Umowa franczyzy jest umową nieuregulowaną w Kodeksie Cywilnym. Strony formują jej tekst wedle własnego uznania, aczkolwiek z poszanowaniem ustawy i zasad współżycia publicznego, także w taki sposób, żeby jej treść, albo zamiar nie sprzeciwiały się zasadom umów KC. Umowa franczyzowa jest długofalowym stosunkiem legislacyjnym, przynoszącym pewność współpracy, a jej rozciągłość uzależniona jest od stopnia inwestycji.

Grudniowe wiatry, hałdy śnieżne, różnego typu rodzaju utrudnienia w dojazdach – jedź na urlop!

Polski kraj jest dla licznych nieco bezlitosny. Jeśli nie mamy dostatecznie dużo cierpliwości i akceptacji na otaczające okoliczności, nawet patriotów nasze warunki doprowadzą do skraju cierpliwości. Letnie upały, prażące słońce i temperatury większe niż w Afryce w połowie lata. Zimowe wiatry, hałdy śnieżne, różnego typu rodzaju utrudnienia w dojazdach, nieposłuszne samochody i dużo innych drobiazgów – to po prostu wyczerpuje.

Co nowego w internetowym świecie? Przegląd nowości świata on line.

Nie ma raczej osoby, która nie słyszałaby o najsilniejszym medium – sieci www. Spora ilość osób, nawet jeśli biegle nie posługuje się wyszukiwarką i nie pracuje na wielu kartach wysyłając maile, szukając informacji i słuchając przy tym audycji radia internetowego, zdaje sobie sprawę, iż to medium niesamowicie przydatne i bardzo wciągające.

W jaki sposób ułatwić sobie prowadzenie firmy?

Prowadzenie własnej firmy z pewnością stanowi w chwili obecnej bardzo rozbudowaną kwestię, więc każdy, kto tylko chciałby zajmować się tym rzeczywiście skutecznie koniecznie musi posiadać sporą wiedzę.

Handel z naszymi ze Wschodem

Nasza gospodarka, mimo szalejącego kryzysu, rozwija się zaskakująco dobrze. Zakładamy mnóstwo mniejszych i średnich firm. Rodacy chwycili wreszcie los we własne, sprytne ręce i mimo sporego ryzyka, prowadzą udane interesy. Bycie swoim szefem to o wiele lepsza sytuacja, niż wieczne stosowanie się do poleceń w czyjejś firmie. Nawet początkowe gorsze miesiące, gdy firma dopiero rozkłada skrzydła, nie odbierają pozytywnego nastawienia naszych rodaków.

Stawianie obiektów przemysłowych – czym się to dziś wykonuje?

Odszukanie przyszłościowego pomysłu na działalność to połowa sukcesu. Na nieszczęście nie jest to takie łatwe, jak może się nam wydawać. Jeżeli myślimy nad powołaniem do życia działalności, ale nie mamy jeszcze gotowego pomysłu, musowo postarajmy się go poszukać.