Tag Archives: biznesplan

Skąd pozyskać środki finansowe na otworzenie dużego przedsiębiorstwa?

Spora część z nas doskonale wie, że otworzenie własnej aktywności gospodarczej jest niezmiernie dobrym projektem na uzyskiwanie przez nas dochodu finansowego. Okazuje się, że coraz to większy odsetek naszego społeczeństwa postanawia zarabiać w ten sposób, co rzecz jasna jest zjawiskiem należytym.

Inwestycje i fundusze kapitału zalążkowego, czyli co powinno się wiedzieć jeśli chce się zostać start-upowcem

Co to tak naprawdę jest start up? Tego typu mianem nazywa się dopiero co powstające firmy technologiczne – głównie aplikacje mobilne, witryny, serwisy i strony internetowe. Nie jest to jednak warunek, gdyż również inne przedsiębiorstwa z innych branży mogą być nazywane w taki sposób. Generalizując możemy stwierdzić, że start upy to będące już na rynku przedsiębiorstwa, ale trzeba także wiedzieć, że nie wszystkie nowo utworzone przedsiębiorstwa należy tak określać.

Brak odpowiedniego strategii działania jako prosta droga do porażki biznesowej.

Brak strategii postępowania to prosta droga do klęski biznesowej. W jaki sposób zatem prawidłowo przygotować się do prowadzenia swojej firmy? Co uczynić aby prawidłowo działało biuro i firma?
Pierwszą i podstawową rzeczą, jeśli chce się prowadzić swoją firmę, jest przygotowanie biznesplanu. To nic innego jak pisemne uściślenie oczekiwań przyszłego przedsiębiorcy, zaprojektowanie firmy krok po kroku.