Tag Archives: biznesplan

Brak odpowiedniego strategii działania jako prosta droga do porażki biznesowej.

Brak strategii postępowania to prosta droga do straty biznesowej. W jaki sposób zatem odpowiednio przygotować się do prowadzenia własnej firmy? Co zrobić aby prawidłowo działało biuro i firma?
Główną i podstawową rzeczą, jeżeli chce się prowadzić własną działalność, jest sporządzenie biznesplanu. To nic innego jak pisemne sprecyzowanie oczekiwań przyszłego przedsiębiorcy, zaplanowanie firmy krok po kroku.

Skąd pozyskać środki finansowe na otworzenie dużego przedsiębiorstwa?

Spora część z nas doskonale wie, że otworzenie własnej aktywności gospodarczej jest niezmiernie dobrym projektem na uzyskiwanie przez nas dochodu finansowego. Okazuje się, że coraz to większy odsetek naszego społeczeństwa postanawia zarabiać w ten sposób, co rzecz jasna jest zjawiskiem należytym.

Inwestycje i fundusze kapitału zalążkowego, czyli co powinno się wiedzieć jeśli chce się zostać start-upowcem

Co to tak naprawdę jest start up? Tego typu mianem nazywa się dopiero co powstające firmy technologiczne – głównie aplikacje mobilne, witryny, serwisy i strony internetowe. Nie jest to jednak warunek, gdyż również inne przedsiębiorstwa z innych branży mogą być nazywane w taki sposób. Generalizując możemy stwierdzić, że start upy to będące już na rynku przedsiębiorstwa, ale trzeba także wiedzieć, że nie wszystkie nowo utworzone przedsiębiorstwa należy tak określać.