Tag Archives: biznesplan

Skąd pozyskać środki finansowe na otworzenie dużego przedsiębiorstwa?

Każdy z nas doskonale wie, że otworzenie prywatnej aktywności gospodarczej jest niezmiernie dobrym projektem na generowanie przez nas profitu finansowego. Okazuje się, że coraz to ogromniejszy procent naszego społeczeństwa postanawia zarabiać w ten sposób, co istotnie jest zjawiskiem korzystnym.

Brak odpowiedniego strategii działania jako prosta droga do porażki biznesowej.

Brak strategii postępowania to prosta droga do straty biznesowej. W jaki sposób zatem odpowiednio przygotować się do prowadzenia własnej firmy? Co zrobić aby prawidłowo działało biuro i firma?
Główną i podstawową rzeczą, jeżeli chce się prowadzić własną działalność, jest sporządzenie biznesplanu. To nic innego jak pisemne sprecyzowanie oczekiwań przyszłego przedsiębiorcy, zaplanowanie firmy krok po kroku.

Inwestycje i fundusze kapitału zalążkowego, czyli co powinno się wiedzieć jeśli chce się zostać start-upowcem

Co to tak naprawdę jest start up? Tego typu mianem nazywa się dopiero co powstające firmy technologiczne – głównie aplikacje mobilne, witryny, serwisy i strony internetowe. Nie jest to jednak warunek, gdyż również inne przedsiębiorstwa z innych branży mogą być nazywane w taki sposób. Generalizując możemy stwierdzić, że start upy to będące już na rynku przedsiębiorstwa, ale trzeba także wiedzieć, że nie wszystkie nowo utworzone przedsiębiorstwa należy tak określać.