Brak precyzyjnej ustawy o sprzedaży alkoholu przez Internet jest problematyczny zarówno dla biznesmenów jak i dla konsumentów

Sprzedaż wyrobów alkoholowych poprzez Net to sprawa bardzo dyskusyjna. W naszym kraju tak naprawdę nie istnieje wyraźny zakaz tego rodzaju praktyk, jednak sędziowie wyznają zasadę, iż jest to działanie nielegalne. Nieistnienie rzetelnej ustawy utrudnia uregulowanie tej kwestii.

firma - ogląd

Autor: Prentsa Aldundia
Źródło: http://www.flickr.com

Nie ma co ukrywać, że od długiego czasu w Polsce znakomicie funkcjonuje sprzedaż alkoholu przez internet. W sieci znajdziemy dużo stron internetowych oferujących najróżniejsze artykuły alkoholowe, kupują w nich przede wszystkim konsumenci, którzy mają kłopot z kupieniem takich produktów w swojej okolicy. Firmy nierzadko wykorzystują tak zwany seo copywriting, aby ich witryny były znakomicie widoczne dla klientów. Najgorsze jest to, że prawodawca wciąż nic nie zrobił w tej sprawie. Aktualne prawo pochodzi z 1982 roku i nie zakazuje jednoznacznie sprzedawania towarów alkoholowych przez Net. Nic dziwnego zatem, że marketing w internecie, jeśli idzie o alkohol, jest wyjątkowo rozpowszechniony. Firmy walczą o ten rynek.

Aktualnie sprzedaż alkoholu przez internet jest codziennością. Polacy bardzo chętnie kupują artykuły alkoholowe w ten sposób, a spółki prześcigają się w wymyślaniu nowych metod poradzenia sobie z dziurą w prawie. W UE lwia część państw dopuszcza takie działanie, przeciw takim rozwiązaniom jest niewiele krajów, jednym z nich jest Norwegia.

Jeśli pragniesz odnaleźć następne artykuły związane z omawianym tutaj tematem, zobacz ofertę na stronie publikującym pokrewne materiały.

Przedsiębiorcy argumentują, że towary alkoholowe są częścią naszych codziennych zakupów, dlaczego zatem marketing w Internecie ma dotyczyć, przypuśćmy, artykułów spożywczych, a nie może być związany, na ten przykład, z piwem. . Prawda jest taka, że dopóki nieścisłości w ustawie istnieją, a parlamentarzyści nie napiszą lepszej ustawy, przedsiębiorcy będą z tego chaosu korzystać.

Nikt wszak nie da rady zabronić takich praktyk jak seo copywriting oraz pozycjonowanie witryn, aby internauci bez trudu mogli trafić na strony sprzedające artykuły alkoholowe. . Ciężko się więc dziwić, iż biznesmeni skarżą się na nieprzychylne wyroki sądów, jeżeli prawo z lat 80. w ogóle nie przewidywało takiej możliwości, jak kupowanie przez Net. Rzeczywistość się zmieniła, a razem z nią powinno zmienić się prawodawstwo, żeby lepiej ochraniać zarówno klientów jak i przedsiębiorców.

Comments are closed.

BizStudio-lite Theme by SketchThemes