Tag Archives: branża

Jak wygląda sektor hotelowy w naszym kraju? Czy jest bardziej korzystnie niż wcześniej? Jak wygląda tendencja na przyszłość?

Powinniśmy potwierdzić, iż rok 2015 był faktycznie dobry dla branży hotelarskiej w naszym kraju. To szczególnie istotne, gdyż we wcześniejszych latach bywało z tym różnie. Po rewelacyjnym 2012 roku, jak miały miejsce w naszym kraju Mistrzostwa Europy w piłce nożnej, branża hotelowa zaliczyła bardziej słaby okres w latach 2013-2014. Znaczna część różnorodnych obiektów, w lepszym i gorszym standardzie, odnotowała wtedy pogorszenie wyników. Dopiero w poprzednim roku było lepiej, a to dzięki pokaźnemu wzrostowi obłożenia, a jednocześnie długo wyczekiwanej poprawie średniej ceny. Szczególnie pozytywnie zaskoczył wskaźnik RevPAR, co oznacza przychód na dostępny pokój.

Jak zaplanować swą karierę zawodową?

Każdy z nas zaczynając pracę w jakiejś firmie myśli o osiągnięciu sukcesu. Wszystko może być sukcesem, począwszy od małych rzeczy aż po ogromne dokonania, kariera to sprawa subiektywna. Należałoby zastanowić się w jaki sposób ją uplanować. Na początku powinniśmy mieć pojęcie do jakiego finiszu dążymy. Dla przykładu, jeśli naszym marzeniem jest zostanie świetnym sprzedawcą musimy znaleźć odpowiednie dla naszej specjalizacji szkolenia sprzedażowe.

Jakie metody warto wykorzystać, by wypromować własną działalność gospodarczą?

Powszechnie wiadomo, że uniwersalnie rozumiana branża przedsiębiorcza jest chętnie wybieraną przez nas drogą zdobywania przychodów. Mowa naturalnie o otworzeniu własnej firmy, dzięki której będziemy świadczyć usługi albo sprzedawać towary na szeroką skalę. W tym miejscu jesteśmy zobowiązani tymczasem potwierdzić, że zaistnienie na rynku w żadnym wypadku nie jest prostym zadaniem.

Wizerunek twej firmy jest naprawdę ważny, stawiaj na na wartościowy pr budowany przez profesjonalistów

Z pewnością nikogo nie zdziwi to, że wizerunek firmy i to, jak jest ona odbierana przez kontrahentów, klientów, a także konkurencję na rynku, ma wielki wpływ na powodzenie działania i zdobywane zyski. Z tej przyczyny tak wiele uwagi przykłada się do zagadnienia pr-u korporacyjnego. Zbudowanie pozytywnego wizerunku produktu czy przedsiębiorstwa niesie wiele korzyści. Warto dowiedzieć się, z jakich możliwości można skorzystać, aby zyskać uznanie dla swej działalności.

Podstawowe zasady, według jakich funkcjonuje rynek firm budowlanych i inwestorów w Polsce.

Rynek budowlanych usług w przypadku budynków sportowych, przemysłowych i użyteczności publicznej cały czas się rozwija. W większości dużych i małych miejscowości co chwilę pojawiają się nowe inwestycje, czy na rozbudowę przedszkola, postawienie sali gimnastycznej czy wyremontowanie starego budynku biurowego.

Zewnętrzne usługi księgowe w Warszawie – wygoda, czy moda? Korzyści płynące z zewnętrznych usług rachunkowych

W każdej firmie, bez względu na branżę, istnieją takie działy, których obowiązki można zlecić zewnętrznemu wykonawcy. Czy to się naprawdę opłaca? Jak wybrać odpowiednią firmę? Jakiego rodzaju usługi warto zlecić poza strukturę przedsiębiorstwa?

Wycena rezerw na podstawie kanonu KSR6 powinna być prowadzona w każdej renomowanej korporacji

Chwilowo praktycznie w każdej dziedzinie życia stosowane są pewne normy i zapisy z rozlicznych ustaw. Od czasu do czasu nawet o tym nie wiemy, a jednakże ciążą nad nami różnorodne nakazy, których powinniśmy przestrzegać. W księgowości rzeczą nadzwyczaj istotną jest wycena rezerw, jaką tak bywa trudni się fachowiec w tej branży.