Tag Archives: brutto

Programy przydatne dla działu księgowości.

Programy przydatne dla księgowej w przedsiębiorstwie. Mi.in: kalkulator vat, minimalne wynagrodzenie 2015 oraz księgi rachunkowe.

Jeśli prowadzimy własną firmę, codziennie trzeba radzić sobie z fakturami – w sytuacji gdy kupujemy towar, jak i sprzedajemy. Uczestnicząc w transakcjach sprzedaży i zakupu, musimy sprawnie poruszać się pomiędzy wartościami netto i brutto.

Niezbędne pracownikom informacje na temat zatrudnienia

W sieci stale pojawiają się użyteczne informacje w kwestiach istotnych dla pracowników. Dzięki systematycznemu dostarczaniu informacji na ten temat można bez obaw zbierać użyteczne dla siebie odpowiedzi na nurtujące kwestie. Wówczas zostają rozwiane różne wątpliwości, m.in. te dotyczące minimalnego wynagrodzenia, urlopu wychowawczego i wysokości składek zus. W dodatku, nie zabraknie również artykułów dotyczących zakładania działalności gospodarczej, jaka może odbywać się też w sieci.

Jak liczyć brutto na netto jeśli idzie o wypłatę?

Najtrudniejsze okazują się być początki. Należy wspomnieć o tym, że zawsze najtrudniejsze będą początki, zwłaszcza gdy idzie o prowadzenie firmy. Mamy szansę wtedy prosić o pomoc, tak abyśmy ciągle posiadali wszystko właściwie wytłumaczone, ponieważ wówczas będziemy mieli świadomość, że nie będziemy robić błędów, które mogą nas wiele kosztować i które mogą nas pogrążyć, jeszcze zanim na dobre rozkręcimy własną firmę.