Tag Archives: brutto

Programy przydatne dla działu księgowości.

Programy przydatne dla księgowej w firmie. Na przykład: kalkulator vat, minimalne wynagrodzenie 2015 oraz księgi rachunkowe.

Jeżeli prowadzimy własną działalność, na co dzień mamy do czynienia z fakturami – zarówno gdy kupujemy towar, jak i sprzedajemy. Uczestnicząc w transakcjach sprzedaż-zakup, powinniśmy sprawnie poruszać się między wartościami netto i brutto.

Niezbędne pracownikom informacje na temat zatrudnienia

W sieci ciągle pojawiają się użyteczne informacje w kwestiach istotnych dla pracowników. Dzięki nieprzerwanemu dostarczaniu danych na ten temat możemy spokojnie zbierać przydatne dla siebie odpowiedzi na nurtujące kwestie. Wtedy zostają rozwiane wszelkie wątpliwości, m.in. te dotyczące minimalnego wynagrodzenia, urlopu wychowawczego oraz wysokości składek zus. Dodatkowo, nie brakuje również artykułów dotyczących zakładania działalności gospodarczej, jaka może odbywać się też internetowo.

Jak liczyć brutto na netto jeśli idzie o wypłatę?

Najtrudniejsze okazują się być początki. Należy wspomnieć o tym, że zawsze najtrudniejsze będą początki, zwłaszcza gdy idzie o prowadzenie firmy. Mamy szansę wtedy prosić o pomoc, tak abyśmy ciągle posiadali wszystko właściwie wytłumaczone, ponieważ wówczas będziemy mieli świadomość, że nie będziemy robić błędów, które mogą nas wiele kosztować i które mogą nas pogrążyć, jeszcze zanim na dobre rozkręcimy własną firmę.