Tag Archives: brutto

Jak liczyć brutto na netto jeśli idzie o wypłatę?

Najtrudniejsze są początki. Trzeba pamiętać o tym, że wciąż najcięższe będą początki, zwłaszcza gdy idzie o prowadzenie firmy. Możemy wtedy poprosić o wsparcie, tak abyśmy zawsze posiadali wszystko odpowiednio wytłumaczone, ponieważ wtenczas będziemy mieli gwarancję, że nie będziemy popełniać błędów, które mogą nas słono kosztować i które mogą nas pogrążać, jeszcze nim na dobre rozkręcimy własną działalność.

Programy przydatne dla działu księgowości.

Narzędzia użyteczne dla działu księgowego w przedsiębiorstwie. Na przykład: kalkulator vat, minimalne wynagrodzenie 2015 oraz księgi rachunkowe.

W sytuacji gdy prowadzimy własną działalność, codziennie trzeba radzić sobie z fakturami – w sytuacji gdy kupujemy towar, jak i sprzedajemy. Biorąc udział w transakcjach sprzedaży i zakupu, powinniśmy sprawnie poruszać się między wartościami netto-brutto.

Niezbędne pracownikom informacje na temat zatrudnienia

W sieci systematycznie pojawiają się przydatne informacje na tematy istotne dla pracowników. Dzięki systematycznemu dostarczaniu danych na ten temat można bez obaw kompletować niezbędne dla siebie odpowiedzi na nurtujące kwestie. Wtedy zostają rozwiane różne wątpliwości, m.in. te związane z minimalnym wynagrodzeniem, urlopu wychowawczego i wysokości składek zus. W dodatku, nie zabraknie także artykułów dotyczących zakładania działalności gospodarczej, jaka może odbywać się też w sieci.