Budowa domu nie musi być wyzwaniem

images
Duży dom z ogródkiem to życzenie każdego, jednak budowa wydaje się wiecznością. Metodą na to są błyskawiczne domy z drewna. Najważniejsze, że kosztują mniej niż spore mieszkanie w dużym mieście. Wielu Polaków wybiera nieduże domy szkieletowe.

Autor: Wawel Service
Plany zakupu własnych czterech kątów (http://www.archicom.pl/inwestycje-mieszkaniowe/opis-inwestycji/ogrody-hallera) nie zawsze da się ziścić. Własny mieszkania (projekty małych domów parterowych) wydaje się odważnym planem zarezerwowanym jedynie dla zamożnych. Najlepszym planem mogą być więc proste i szybkie domy drewniane Wrocław ma tak raczej ceny za metr kwadratowy mieszkań, że duże mieszkanie to wydatek porównywalny z domem (idź do serwisu) na drewnianym szkielecie. Moda na domy z drewna dopiero wchodzi do naszego kraju. Jednak jeszcze obawiamy się i jesteśmy przyzwyczajeni do betonowych budynków.

Inwestycje mieszkaniowe - Archicom.pl

Budynki mieszkalne konstruowane w ten sposób mogą opierać się na drewnianym lub stalowym szkielecie. W tym tekście skupimy się na drewnie. Budynek buduje się właśnie na podstawie z belek, a ściany uzupełnia materiał izolujący termicznie, czyli pianka lub wełna celulozowa.

W Polsce mało fachowców oferuje całoroczne domy drewniane. W większości w tej technologii powstają domki letnie. Każdy może użyć gotowych projektów, jednak najlepsi fachowcy budują też według planu klienta (link do strony). Istotne jest to, ile zajmuje budowa domów Wrocław i inne miasta promują swoje firmy, informując, że budynek buduje się tylko kilka miesięcy. Cały proces składa się więc z zakupu działki budowlanej i zaprojektowania domu, znalezienia grupy budowlańców i aranżacji swojego domu. Domy szkieletowe można zamówić w dowolnym momencie roku.

Decydując się na szkieletowy dom, całość prowadzi jedna ekipa. Znika więc problem z wynajęciem fachowców do poszczególnych kroków. Poza tym takie domy szkieletowe są ekologiczne. Odpowiednio stworzony system ogrzewania sprawi, że błyskawicznie cały dom się nagrzeje. Drewno gromadzi ciepło i nie przekazuje go tak szybko jak kamienna płyta, w związku z tym rachunki za ogrzewanie są dużo niższe.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes