Tag Archives: budowa

Atuty i wady mieszkania w centrum miasta. Czy centrum to jedynie korki, mało miejsc parkingowych i gwar?

Zagorzali fani mieszkań w centrum miasta z marszu wyliczą sporo plusów wielkomiejskiego życia, a osoby ceniące sobie ciszę i spokój oraz brak korków będą pochwalać mieszkanie daleko od centrum.

Pomysł na działalność – budowa hal produkcyjnych pod najem

Jeśli szukasz pomysłu na biznes, pragniesz zainwestować pieniądze w ciekawy sposób oraz obawiasz się ryzyka – ten tekst na pewno powstał dla Ciebie. Powstał on z myślą o ludziach, którzy dysponując odpowiednimi środkami szukają pomysłu na inwestycje ze znaczną stopą zwrotu, bezpiecznego i wypróbowanego w innych krajach Unii Europejskiej. Mam dla nich rozwiązanie – wybudowanie hali produkcyjnej pod dzierżawę.

Rozmaite możliwości budowania domu

Kiedy postanowiliśmy zostać inwestorami mamy wiele na głowie. Na początku powinniśmy podjąć decyzję, jak mamy zamiar tworzyć konkretną budowlaną inwestycję. Wiadomo jest opcja dotycząca firmy budowlanej, która działa przy takich inwestycjach i robi niemal wszystko od A do Zet, ale jest też inna możliwość.

Niesamowity ogródek na najwyższym piętrze bądź ekologiczny dach naszego budynku mieszkalnego

Inwestorzy mają obowiązek zrekultywować tereny zniszczone podczas prac budowlanych. Mogą zasadzić drzewa w okolicy wybudowanych bloków lub zazielenić przestrzenie miedzy nimi. Doskonałym rozwiązaniem mogą być również dachy zielone. Popularnym pokryciem bloków mieszkalnych a także innych obiektów użyteczności publicznej jest styropapa. Doskonałą alternatywą dla tego typu pokrycia dachowego są dachy zielone.

Styropian, znakomity termoizolacyjny, powszechnie stosowany w budowlance

Podejmując decyzję o budowie domu, wielokrotnie stajemy przed wyborem technologii i materiałów, o których zbyt wiele nie wiemy lub na których się zupełnie nie znamy. Budując dom chcemy, aby ten dał nam jak najwięcej satysfakcji i był jak najekonomiczniejszy w eksploatacji.

Duża atrakcyjność dachów zielonych w dzisiejszych czasach

Dachy zielone są coraz bardziej popularne nie tylko za granicą, lecz też u nas, w Polsce. Dachy zielone to ładne, estetyczne i zarazem skuteczne rozwiązanie, jakie pozwala na ciekawe zagospodarowanie wolnej przestrzeni na dachu. Dachy zielone sporo podnoszą wartość budynków, równocześnie dają sporo korzyści dla ludzkości, nie jedynie estetycznych. Dachy zielone pozwalają na obniżenie temperatury powietrza, jednocześnie przyczyniają się do powstawania tlenu, do tego pochłaniają pyły, regulują wilgotność w powietrzu i oddziałują na retencję wód opadowych. Równocześnie porządnie skonstruowane dachy zielone przedłużają żywotność dachu i budynku.

Teraźniejszy Dolny Śląsk i położone na nim miasta

Siechnice to niewielkie, liczące około sześciu tysięcy mieszkańców, miasto na terenie województwa dolnośląskiego. Położone w niedalekiej odległości od stolicy regionu, Wrocławia, już od kilku lat jest miastem, do którego ze względu na atrakcyjne położenie decyduje się przenieść wielu mieszkańców regionu.