Tag Archives: budowa

Jaki rodzaj dachówki warto dzisiaj wybrać?

Postawienie osobistego domu jednorodzinnego to na pewno marzenie dużej części z nas. Posiadanie swojego miejsca na ziemi jest bowiem jednoznaczne z uzyskaniem kompletnej swobody oraz autonomii w życiu prywatnym.

Jakie są najlepsze masy naprawcze i zawory do budowy domu?

Kiedy jesteś właścicielem firmy, która para się usługami budowlanymi, wtedy zdecydowanie dobrze zdajesz sobie sprawę z tego, że znalezienie naprawdę dobrych pracowników nie jest w ogóle takie łatwe jak mogłoby się to wydawać na pierwszy rzut oka. Oczywiście wiele osób teraz szuka pracy, kiedy jednak chcesz zatrudnić kogoś z właściwymi kwalifikacjami, wtedy zdecydowanie nie będzie to takie proste. Sporo osób myśli, że praca na budowie to jedynie kwestia sprawności fizycznej, jednakże często okazuje się, że nie mają oni żadnego pojęcia o specjalistycznych sprawach, na których po prostu trzeba się znać, chcący pracować na budowie.

Kosztorys budowlany – czy mogę zrobić go własnym sumptem czy potrzebuję profesjonalnej pomocy?

Dla wielu osób własny dom jest synonimem marzenia życia. Jeśli mamy małe mieszkanko w bloku, najczęściej marzymy, aby przenieść się do czegoś o większym metrażu, bez sąsiadów (uciążliwych lub mniej). A może z ogródkiem i z miejscem do zabawy dla maluchów? Jeśli ktoś mieszkał przez całe dzieciństwo w przestronnym domu, a jako osoba dorosła musi na trochę przenieść się do mieszkania, na pewno będzie tęsknił za niezależnością i wygodą domu. Można kupić dom od dewelopera, można podjąć się samodzielnej budowy z wykorzystaniem zgromadzonych nakładów finansowych na wybranej i zakupionej przez siebie działce.

O czym należy wiedzieć, gdy podejmujemy decyzję o budowie własnego upragnionego domu?

Decydując się na budowę domu warto pamiętać o równych ważnych kwestiach, których nie możemy pomijać. W szczególności ważna jest skuteczna izolacja termiczna, stolarka okienna i oczywiście projekt całego domu. Tego rodzaju przedsięwzięcie jest inwestycją na bardzo długie lata, która dla większości osób stanowi nawet element marzeń, bo mówimy tu przecież o własnym domu.

Stawiasz dom? Przygotuj grunt

Zanim powstanie budynek, wszystkich inwestorów czeka przygotowanie terenu pod wykonanie nowego obiektu. W jaki sposób przygotowuje się teren pod zabudowę a także kiedy można zarządzić takie działania?

Duża atrakcyjność dachów zielonych w dzisiejszych czasach

Dachy zielone są coraz bardziej popularne nie tylko za granicą, lecz również u nas, w Polsce. Dachy zielone to śliczne, estetyczne i zarazem funkcjonalne rozwiązanie, jakie zezwala na ciekawe zagospodarowanie wolnej przestrzeni na dachu. Dachy zielone znacznie podnoszą wartość budynków, zarazem dają multum korzyści dla ludzkości, nie jedynie estetycznych. Dachy zielone pozwalają na obniżenie temperatury powietrza, zarazem przyczyniają się do powstawania tlenu, ponadto pochłaniają pyły, regulują wilgotność w powietrzu i oddziałują na retencję wód opadowych. Zarazem należycie stworzone dachy zielone przedłużają żywotność dachu oraz budynku.

Profesjonalne rozwiązania, które okazują się najlepsze

Nasza firma nieprzerwanie dba o ulepszanie prezentowanych klientom rozwiązań. Nieograniczone możliwości wyboru wśród specjalistycznych ofert pokazują, na jak wiele stać dziś naszych elastycznie nastawionych do wymagań klientów ekspertów.