Budujemy wymarzony dom: na jakiego typu drzwi się zdecydować?

Niezbędnym elementem wyposażenia domu czy konkretnej nieruchomości są drzwi wewnętrzne. Ich wybieranie nie jest jednak szybki. Producenci wprowadzają na rynek ich różne rodzaje. Jak je więc należy wybierać? Wybierając wspaniałe drzwi wewnętrzne niezwykle mało czasu poświęcamy jednemu z ich naprawdę ważnych elementów, jakim są futryny. Futryny, czyli inaczej ościeżnice służą oczywiście jednemu zadaniu: montowaniu skrzydeł drzwiowych.

świetna strona

Autor: Sam Beebe
Źródło: http://www.flickr.com

Prawidłowo wybrane ościeżnice nie tylko sprawią, że osadzone drzwi będą szczelne. Spełnią także funkcję dekoracyjną w konkretnym pomieszczeniu. Są one dostępne w dwóch podstawowych rodzajach: przylgowe mieszkania (przejdź do oferty) bezprzylgowe. Ten drugi typ ościeżnic pozwala łatwiej dbać o czystość drzwi. Materiał, z którego się je wytwarza jest bardzo różny. Są one produkowane z metalu, drewna klejonego mieszkania (przeniesiony tutaj) z płyty MDF. W ościeżnicach bezprzylgowych zawiasy, na których zamontowane są skrzydła drzwi są niewidoczne, są więc niezwykle eleganckie. Producenci stolarki drzwiowej są w stanie zaproponować nam dość zróżnicowane typy drzwi wewnętrznych. Najbardziej tradycyjny podział to drzwi lewe i prawe. Pośród modeli drzwi do wnętrz wynajdziemy także modele przeznaczone do pomieszczeń takich jak WC oraz łazienkach. Tego rodzaju drzwi mają zawsze otwory do wentylacji. Pośród oferowanych typów drzwi wynajdziemy także drzwi łamane. Dostępne drzwi łamane zajmują naprawdę mniej miejsca niż dobrze nam znane drzwi z rozwieranymi skrzydłami. Są więc najczęściej montowane tam, gdzie brakuje miejsca na rozwierane. Niezależnie od tego, na jaki typ drzwi się zdecydujemy, ich najważniejszym elementem będzie rama. Rama powstaje z płyt MDF bądź z klejonego drewna. To, jaki efekt będą miały drzwi zależne będzie od tego, czym tak naprawdę zostanie wypełniona rama.

zobacz

Autor: torrez

Wiadomo, że dość dużym zainteresowaniem, jeśli chodzi o takie materiały cieszą się płyty HDF lub MDF. Zamocowana w ramie płyta jest następnie wykańczana drewnianym fornirem, okleiną CPL bądź powlekana warstwą lakieru lub farby. Producenci mają do zaproponowania również drzwi mające szklane wypełnienie. Aby było one bezpieczne używa się hartowanego bądź laminowanego szkła. Może być ono białe bądź wielobarwne. Dzięki temu nie ma problemów z wybraniem drzwi do danego pomieszczenia bez względu na jego charakter.

Comments are closed.

BizStudio-lite Theme by SketchThemes