Tag Archives: budynek

Zagospodarowanie własnego domu – to my sami musimy ustalić, jakich zmian nam trzeba

Jeśli mamy to szczęście, że mieszkamy w swoim domu, to zapewne ważny jest dla nas każdy dzień w nim spędzony. Niemniej nie ulega wątpliwości, że mieszkanie „na swoim” to nie tylko radości życia codziennego, ale także i wiele obowiązków, które spadają na wszystkich gospodarzy. Trzeba pamiętać, że to naszą rolą i naszym obowiązkiem jest segregowanie śmieci, troszczenie się o trawnik, odśnieżanie podjazdu, troska o bezpieczeństwo, utrzymanie porządku w ogrodzie, zadbanie o to, by rachunki były regulowane…

Zabezpieczenia antywłamaniowe

Włamania i kradzieże dokonywane były od najdawniejszych czasów. Ich ofiarami padały niezwykle często niezbyt bogate rodziny, które jednak posiadały swój dom lub mieszkanie. Bogaci ludzie z reguły troszczą się o to, by ich majątek był jak najlepiej zabezpieczony. Tradycyjny dom można zabezpieczyć przed włamaniem na wiele różnych sposobów.

Przekonaj się, czy Twój dom potrzebuje badania termowizyjnego

Eksperci są zgodni, iż trudno przecenić znaczenie termowizji. Przeprowadzane przez MATERM badania specjalną kamerą termowizyjną pozwalają w ciągu kilku godzin ocenić stan izolacji termicznej, szczelność stolarki budowlanej czy wady instalacji grzewczych.

Zastanawiasz się nad drewnianym domem? Poznaj jego atuty, a bez kłopotu podejmiesz decyzję

Marzenia o własnym domu towarzyszą właściwie każdemu z nas. Kto bowiem nie chce po pracy pobawić się z dziećmi w piaskownicy stojącej w ogrodzie lub wyjść na taras, aby wypić pyszną, gorącą herbatę? Jeżeli dzięki swoim zabieganiom masz szansę urzeczywistnić marzenia, musisz dokonać wyboru między domem tradycyjnym, a domem drewnianym, jaki jest teraz coraz bardziej powszechnym i cenionym rozwiązaniem. Dlaczego?

Apartamenty we Wrocławiu – czym kierować się w czasie poszukiwań faktycznie stosownego mieszkania i jak wielkie znaczenie ma deweloper?

Wrocław jest zdecydowanie jednym z najpiękniejszych miast Polski i całej Europy. Co roku przyciąga ono w swoje granice osoby, które poszukują dobrze płatnej pracy, zaczynają studia lub pragną odczuć na własnej skórze atmosferę wielkiej aglomeracji. Atrakcyjność Wrocławia jest w znaczącej mierze zdeterminowana faktem, że podczas II wojny światowej miasto nie uległo tak poważnym zniszczeniom jak Warszawa, która w odwecie za Powstanie Warszawskie została zupełnie zbombardowana.

Niezbędne rzeczy przy wykańczaniu domu

Wielu osobom sznur będzie kojarzył się bardzo często z jakimś sznurkiem, który przeciągaliśmy za dzieciaka na podwórku. Przez niektórych sznur będzie kojarzony z żeglarskimi sprawami, dzieciom może skojarzyć się ze sznurówkami, a ludziom z czarnym poczuciem humoru ze sznurem do wieszania się.

Lokale użytkowe oraz mieszkania – nieruchomości, z którymi nikt nie powinien mieć trudności, aby wyszukać te odpowiednie

W obecnych czasach w wyraźny sposób można zaobserwować rozkwit branży budowlanej. W każdym mieście widać zaczęte bądź kończące się budowy obiektów różnorakiego przeznaczenia od budynków użyteczności publicznej przez budynki różnorodnych przedsiębiorstw po nieruchomości mieszkalne.