Tag Archives: budynek

Budynki ze szkła

Obecnie w Kalifornii konstruowana jest nowa siedziba światowego giganta technologicznego, przedsiębiorstwa Apple. Została wykreowana na papierze przy wielkim udziale nieżyjącego już założyciela firmy, genialnego Steve Jobsa. Zamysł firmowego kompleksu odzwierciedla miłość słynnego szefa Apple do pewnego przezroczystego materiału. Budynek będzie zawierał wszystkie ściany szklane.

Dobre ekspertyzy w branży budowlanej

Nie sposób dziś przystąpić do budowania budynku lub wieżowca, nie przeprowadzając wcześniej nieodzownych ekspertyz a, także badań materiałów użytych podczas budowy. Te ekspertyzy bywają zwykle i czasochłonne, lecz często są one konieczne.

Przekonaj się, czy Twój dom potrzebuje badania termowizyjnego

Eksperci są zgodni, iż trudno przecenić znaczenie termowizji. Przeprowadzane przez MATERM badania specjalną kamerą termowizyjną pozwalają w ciągu kilku godzin ocenić stan izolacji termicznej, szczelność stolarki budowlanej czy wady instalacji grzewczych.

Na jakie pokrycie dachu się zdecydować?

Rosnące w ekspresowym tempie koszty zużycia energii zmuszają inwestorów do poszukiwania projektów domów energooszczędnych. Wyższe koszty, które musimy ponieść w trakcie budowy zwracają się niemal w każdym przypadku, w związku z tym faktem budownictwo energooszczędne zdobywa coraz większą liczbę sympatyków. Co najważniejsze, dom energooszczędny wyróżnia się optymalną izolacją akustyczną i cieplną, na co ma wpływ dużo czynników: kształt budynku, ilość pięter a także kształt i wielkośćprojekt dachu.

Czy jest sens wynająć dom w Warszawie?

Poszukiwanie mieszkania w stolicy zdaje się być łatwe, w końcu ciągle gdzieś coś się buduje. Dobrze jest do szukania wykorzystać internet. Parę haseł wpisanych w wyszukiwarkę pomoże wyklarować sprawę. Przede wszystkim powinniśmy podjąć decyzję, w której części miasta chcielibyśmy mieszkać, bo wtedy możemy zawęzić poszukiwania.

Odpowiedni projekt zrobi dla nas architekt – sprawdź, na co zwrócić uwagę przy wyborze fajnego projektu

Czasem bywało w Polsce, że ktoś stawiał dom i projekt był robiony przez jakiegoś domorosłego architekta. Za czasów komuny wiele dziwnych rzeczy się działo pod względem architektonicznym u nas w kraju. Nawet budynki tworzone przez część architektów w tej chwili uznaje się za jedne z niezbyt ciekawych, chociaż oczywiście nie wszystkie, bo można znaleźć również perełki. Oczywiście architekci w obecnych czasach pozmieniali swe podejście do tego, co robią.

Jakiego typu projekt własnego domu kupić?

Swój dom to marzenie sporej grupy młodych osób. Decyzja o jego budowie powiązana jest nie tylko z różnorodnymi formalnościami. Kolejny właściciel domu powinien wybrać również projekt, według którego dom zostanie zbudowany. Budowę domu sporo inwestorów zaczyna od zakupienia projektu domu. Nie jest to proste,gdyż pracownie w których wykonuje się tego typu projekty są w stanie zaprojektować różne domy dopasowane do oczekiwań inwestora.