Tag Archives: budynki

W jakim miejscu przenocować pracowników

Nierzadko zdarza się tak, że pracownicy z rozmaitych branż przenoszą się czasowo poza miejsce zamieszkania, bo tam jest dla nich zajęcie. W określonym miejscu muszą jednak gdzieś spać. Do tego celu służą tak zwane kwatery pracownicze. Mają one różne rodzaje. Kilkadziesiąt lat temu w każdym mieście działały hotele robotnicze dla tych ludzi, którzy na stałe zameldowani byli gdzie indziej. Na dzień dzisiejszy takich punktów jest niewiele lub przekształcane są w instytucje innego rodzaju. Zainteresowanie kwaterami pracowniczymi jest bardzo duże. Można to zobaczyć na przykładzie popularności hasła „kwatery pracownicze Wrocław” na stronach WWW.

Lokale użytkowe oraz mieszkania – nieruchomości, z którymi nikt nie powinien mieć trudności, aby wyszukać te odpowiednie

W aktualnych czasach w zdecydowany sposób można dostrzec postęp dyscypliny budowlanej. W każdym mieście widać zaczęte bądź kończące się budowy nieruchomości różnorakiego przeznaczenia od nieruchomości użyteczności społecznej poprzez nieruchomości różnorodnych zakładów po budynki mieszkalne.

Brochów i Sępolno najbardziej ukochanymi przez młodych osiedlami miasta

Któż z nas nie marzył o tym, żeby po skończeniu edukacji wyprowadzić się od matki i ojca, znaleźć pracę etatową i osiedlić się na stałe w swoim miłym mieszkaniu? Takie pragnienia posiadają także młodzi Wrocławianie.

Zamiana stodoły w nowy dom. Czy da się tak zrobić?

Po co budować nowy budynek, gdy możliwe jest przerobienie obiektu już postawionego ale stojącego odłogiem? Tego rodzaju obiektem do przerobienia może być choćby stodoła. Trzeba jednak przyznać, że taka budowla do wykorzystania gospodarczego raczej nie budzi skojarzeń z możliwościami mieszkalnymi. W dodatku stodoła powstawała zapewne zupełnie bez planu, że pewnego dnia ktokolwiek będzie tam mieszkać. Czy wobec tego takie rozwiązanie jest w ogóle możliwe? I co z bezpieczeństwem?

Budowa domu nie musi być wyzwaniem

Własny dom z ogrodem to marzenie wszystkich, ale budowa może okazać się wiecznością. Metodą na to są szybko powstające domy z drewna. Ważne jest to, że mogą kosztować mniej niż średnie mieszkanie w dużym mieście. Coraz więcej Polaków kupuje małe domki szkieletowe.

Jednorodzinny domek – jak się za to zabrać

Budowa domu – być może masz ją w planach. W końcu wiele osób marzy o własnej posiadłości w mieście, bądź poza miastem. Jest to niewątpliwie o wiele większy komfort psychiczny niż zwyczajne mieszkanie w bloku. Po pierwsze, własny dom daje nam zdecydowanie sporo przestrzeni i swobody, a ponadto zapewnia prywatność.

Pieniny jako atrakcyjne miejsce dla tych urlopowiczów, którzy latem lubią odpoczywać w górach

Miłośnicy gór, jak również wysokogórskich eskapad nie wyobrażają sobie urlopu bez wyjazdu na południe Polski. Tatry albo Sudety to najprawdopodobniej najpopularniejsze kierunki, ale przygotowując wakacyjne plany warto wziąć pod uwagę również i pozostałe regiony.