Całkiem interesującym pomysłem na biznes jest sprowadzenie towaru z Chin. Czy zdajesz sobie sprawę jak się do tego zabrać?

Dość dobrym pomysłem na biznes jest towar prowadzany z Chin. Zazwyczaj jednak, żeby zacząć niezbędne jest znalezienie kontaktów w tak dalekim kraju. Przy niedoborze zwyczajowego kontaktu z przedsiębiorstwem mamy okazję napisać wiadomość do różnych potencjalnych klientów. Wspaniale w takiej wiadomości zapytać się o artykuły, formy płatności czy wysyłkę.

klik

Autor: Paulo Guereta
Źródło: http://www.flickr.com

Pamiętajmy, żeby wypracować porządną wiadomość, żeby nasz partner traktował nas poważnie.

Prezentowane w niniejszym tekście informacje są naprawdę warte zainteresowania, ale kliknij także ten użyteczny portal (https://www.traple.pl/2021/01/26/zamowienia-publiczne-w-2021-r-w-swietle-przepisow-uchwalonych-w-zwiazku-z-pandemia-covid-19/) – on zapewne również Cię zaabsorbuje.

Z oczywistych względów trzeba robić taką informację w języku angielskim, choć niekiedy może zdarzyć się, że w przedsiębiorstwach nastawionych na eksport ktoś mówi po polsku. Towar z Chin transportowany jest do mnóstwa miejsc, z reguły jednak korzystają z niego różne hurtownie. Z reguły hurtownia wielobranżowa, gdzie mamy szansę spotkać przedmioty rozmaitego zastosowania.

Po decyzji importu z Chin, strona zamawiająca dostaje fakturę proforma od kontrahenta, a także instrukcję dotyczące płatności. Nie zapominajmy, aby zawsze wpłacać kwoty pieniężne na konto firmowe. Dlaczego to takie istotne? Dlatego że może się zdarzyć, że doręczyciel będzie próbował unikać w ten sposób opodatkowania.W momencie gdy planujemy import dużej części towaru to trzeba otwierać w banku akredytywę. Akredytywa jest to sposób rozliczeń krajowych a także tych za granicą za pomocą banku, stosowana jest jako sposób zabezpieczający interesy stron kontraktu. Z reguły też proponowanajest forma zaliczki, której wysokość może wynosić 30-50%, a następnie uregulowaniu dalszej kwoty należności.

hurtownia leków

Autor: Hashoo Foundation USA – Houston, TX
Źródło: http://www.flickr.com

Przedpłatę dokonuje się na podstawie faktury proforma, kolejną część w wyznaczonym terminie. Jak wygląda transport asortymentu z Chin? Przy ograniczeniach wagowo przesyłkach najbardziej niezawodną i błyskawiczną metodą jest kurier. Firma kurierska jest w stanie kończyć wszelkie sprawy celno-skarbowe, naszym zadaniem jest dostarczenie do agencji celnej kuriera niezbędnych dokumentów przedsiębiorstwa Powinniśmy także nie zapominać, że towar oferta może zaczekać na odprawę prawie dwa tygodnie, z kolei kurier po kilku dniach, z reguły od trzech do pięciu, może liczyć opłaty magazynowe.

Comments are closed.

BizStudio-lite Theme by SketchThemes