Tag Archives: CEIDG

Najbardziej istotne wiadomości związane z prowadzeniem biznesu

Osoba, która dąży do tego tego by mieć swoją DG, musi dokonać jej rejestracji. Z całą pewnością będzie to decyzja stresująca, przez co sporo młodych ludzi początkowo korzysta z informacji znalezionych w Internecie. Trzeba jednak pamiętać niepoprawne informacje podawane na różnych portalach doprowadzą do wielu pomyłek.

Założenie małego przedsiębiorstwa: co zrobić dokładnie?

Decyzja o prowadzeniu firmy jest decyzją ważną, dlatego trzeba ją jak najdokładniej obmyślić. Najbardziej znaczące będzie to, aby mieć pewność, iż decyzja ta była decyzją słuszną. Należy mieć świadomość, iż w tym momencie coraz więcej ludzi zdecydowanych jest na to, by mieć własną firmę, przez co wzrastają oczekiwania odnośnie zakresu usług. Na swój interes należałoby mieć zatem kreatywny pomysł, jaki można będzie bez problemu wykonać. Warto też orientować się w sprawach związanych z księgowością, bo to, iż zatrudni się specjalistów od ekonomiki nie zwalnia potencjalnego pracodawcy od odpowiedzialności.

Jako właściciel firmy powinieneś dowiedzieć się o pewnych sprawach, zasięgnij pewnych informacji

Prowadzenie własnego biznesu okazuje się wielką odpowiedzialnością, przedsiębiorca musi dopełnić licznych formalności, dotrzymywać terminów i działać według ustalonych reguł oraz przepisów. Na wstępie działalności może zdawać się to trudne i skomplikowane, gdyż rzeczonych przepisów istnieje multum. Niemniej warto je poznać oraz dostosować do nich model działania, aby być pewnym, że ominie się wszystkie niedogodności i kłopoty.

Jakim sposobem naliczane są odsetki za zwłokę i kiedy pożądane byłoby wybrać podatek liniowy?

Jeśli w terminie nie płacimy zobowiązań podatkowych, wtedy z pewnością powinniśmy liczyć się z odsetkami za zwłokę. Tak więc prócz zaległości podatkowych, podatnik musi także rozliczyć się z odsetek. A jak na przykład naliczane są odsetki za zwłokę?