Chcesz pofarbować włosy? Wybierz właściwą farbę

Modelka
Malowanie włosów i bawienie się z ich kolorem to domena płci pięknej, jednak w dzisiejszych czasach także niejeden mężczyzna decyduje się na ten zabieg w salonie fryzjerskim bądź w swoim domu. Niezależnie od tego czy jesteś kobietą, czy mężczyzną, warto być uświadomionym, w jaki sposób wybrać farbę, aby włosy uzyskały upragniony kolor.

Modelka w bieliźnie
Autor: Lies Thru a Lens 
Źródło: http://www.flickr.com

Nade wszystko musisz zdecydować się na kolor, na który planujesz zafarbować swoje włosy, pamiętając, że najczęściej odcień jest o jeden bądź dwa tony ciemniejszy aniżeli na pudełku.

Jeśli musisz bezzwłocznie wyszukać zbliżone artykuły dotyczące omawianego zagadnienia, zobacz dodatkowe info (http://www.reklamywiktor.pl/oferta/oklejanie-samochodow.html) na podobnej stronie.

Dodatkowo istotne jest to czy masz naturalne włosy, czy już były wcześniej koloryzowane. Jedynie w pierwszym przypadku efekt może być przewidywalny, gdyż włosy malowane reagują inaczej. Po drugie, należy zdecydować na rodzaj koloryzacji – wybrać farbę czy piankę? Pianki do włosów są prostsze do samodzielnego stosowania. Dzięki komfortowi ich nakładania nawet malowanie włosów podczas wyjazdu będzie możliwe. Zaś zwyczajne farby jak na wymagają większej dokładności, jednak zawsze można poprosić o pomoc mamę czy koleżankę.

Warta przetestowania jest farba luo color, w jakiej amoniak zastąpiła substancja zasadowa nie osłabiająca włosfarba (zobacz farba zewnętrzna do drewna)Luo color gwarantuje mocny, a jednocześnie rozświetlony kolor z efektem trójwymiarowości. Dodatkowo fantastycznie wzmacnia włosy i powoduje, iż są wygładzone. Dobrze pokrywa siwiejące włosy i można ją zakupić w większości sklepów kosmetycznych. Co poza tym trzeba wiedzieć, decydując się na właściwą farbę?

Jeżeli masz czarne włosy i planujesz to zmienić, najpierw niezbędna jest dekoloryzacja, inaczej nowy kolor będzie właściwie niewidoczny, a jedynie doda refleksów. Ponadto cienkie włosy są dużo bardziej wrażliwe na działanie farby, więc nie trzeba wkładać plastikowego czepka dla wzmocnienia efektu, a można nawet trzymać farbę 5 min. krócej.

Jeżeli masz problem z odpowiednim dobraniem farby lub pianki do włosów, najlepiej udaj się do sprawdzonego fryzjera, który ma praktykę w tym temacie i wyczaruje na twojej głowie upragnioną fryzurę z pożądanym kolorem lub zapoznaj się z radami na . Inaczej może się okazać, iż nie takie były twoje intencje, jednakże na szczęście farba też z czasem się zmywa, natomiast włosy odrastają, zatem będzie pora na kolejne próby. Korzystając z naszych zaleceń na pewno wszytko pójdzie dobrze.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes