Chcesz rozpocząć inwestycję? Musisz zatroszczyć się o optymalne podłoże, by była ona solidna

Wzniesienie budynku wymaga dokonania koniecznych przygotowań i zgromadzenia właściwych pozwoleń i maszyn. Trzeba też mieć na uwadze, że budowa domu wiąże się z wymogiem nabycia odpowiedniego projektu, jak również zlokalizowanie optymalnego terenu pod zabudowę. Żeby odpowiedzieć na pytanie, czy kupiona lokalizacja spełnia warunki wodno-gruntowe, trzeba zlecić badanie geotechniczne gruntu.

Czym odznaczają się takie badania?

klasyfikacja gruntów

Autor: NOAA Photo Library
Źródło: http://www.flickr.com

Badania geotechniczne są niezbędne na każdej działce, gdzie przeprowadzana będzie budowa, nie patrząc na to, czy stawiany będzie prywatny dom, czy duży obiekt usługowy. Badanie gruntu pozwala stwierdzić, czy wskazany teren jest dobry pod zabudowę, jak również dobrać dopasowany projekt budynku oraz rodzaj fundamentów do posiadanego podłoża. Warto być świadomym, że od przeprowadzenia tego badania zależne będzie to, czy zbudowany obiekt zachowa przez lata trwałość i czy będzie pewny dla użytkujących go ludzi.

Z jakiego powodu badania gruntów są tak ważne?

Badania geotechniczne są niezwykle istotne dla solidności i kondycji budynku – dowiedz się więcej.link do serwisu budowa domów jednorodzinnych małopolska budowa domów jednorodzinnych małopolskaJeszcze do niedawna mało który inwestor ważył się na wykonanie tego typu badań, w dużej mierze przez to, że nie dysponowano właściwym sprzętem oraz nie przejmowano się koniecznością wznoszenia budynków według projektów. W rezultacie budynki stawiane na działce, na której nie wykonano badania gruntu, często okazywały się zawilgocone, miały zalewane piwnice, a nawet dochodziło to pęknięć ścian oraz fundamentów. Na tę chwilę przykłada się sporą wagę do tego rodzaju badań, ponieważ dzięki nim jest się w stanie dobrać odpowiedni projekt oraz przeciwdziałać niszczącemu działaniu wody.

Bardzo istotna stabilizacja podłoża

grunt

Autor: Dimitris Siskopoulos
Źródło: http://www.flickr.com

W sytuacji wyznaczania drogi podjazdowej do domu lub budowy parkingu obok obiektu użytkowego, bardzo ważna okazuje się stabilizacja podłoża.

Czy rozważana problematyka bardzo Cię zainteresowała? Jeśli tak, to kliknij ten odnośnik, a tam zobaczmy także inne artykuły.

Polega ona na umocnieniu powierzchni specjalnie skomponowaną mieszanką kruszywa lub gruntu. Receptury tego rodzaju mieszanki są wykazywane za pomocą testów laboratoryjnych. W wyniku tych działań osiąga się powłokę gruntu, która jest odporna na działanie wody, mrozu czy odkształcanie się pod wpływem przejeżdżających wozów. Pozwala to utrzymać drogę lub inną powierzchnię w dobrej kondycji oraz zapewnić sobie bezpieczny dojazd do domu czy zakładu.

Comments are closed.

BizStudio-lite Theme by SketchThemes