Chemiczny peeling okazuje się zdecydowanie bardziej popularny wśród kobiet

peeling
Jego kluczowym zadaniem jest efektywna poprawa wyglądu skóry zarówno na twarzy, szyi, a także rękach. Można w ten sposób oczyścić i w dużej mierze wygładzić oraz poprawić koloryt skóry. Dermatologia estetyczna już od kilku lat docenia zalety tego zabiegu. Odpowiednio dopasowany kwas powinien skutecznie wpływać na stan naszej skóry.

dermatologia
Autor: Luke Lehrfeld
Źródło: http://www.flickr.com
Najważniejszym zadaniem w tych okolicznościach jest złuszczanie naskórka, które pozwala pozbyć się przebarwień skóry, drobnych zmarszczek tudzież blizn potrądzikowych.

Uzupełniające treści w kontekście niniejszego zagadnienia także są emocjonujące – więcej pod tym linkiem (www.scootive.pl/). Kliknij zatem tutaj i przekonaj się, że to prawda.

Jednak zanim zdecydujemy się ostatecznie na chemiczny peeling, należy pozyskać informacje na temat reakcji skóry na zabieg.

Peeling chemiczny to dosyć inwazyjny zabieg, dlatego też każdorazowo powinien być robiony przez doświadczonego dermatologa. Specjaliści z Instytutu DermaMed polecają wykonywanie tego zabiegu w okresie jesienno-zimowym, gdy promienie słoneczne są zdecydowanie najsłabsze. Poza tym musimy pamiętać, iż skóra po zabiegu wymaga parudniowej rekonwalescencji i bardzo ważne jest unikanie przebywania na słońcu.

Peeling chemiczny nie jest polecany osobom, które skarżą się na wszelkiego typu alergie skórne. Nie może być także robiony przez kobiety w ciąży czy też mających wszelkiego typu uszkodzenia naskórka. Dodatkowo zażywanie pewnych leków może także stanowić przeciwwskazanie do wykonywania peelingu chemicznego, który jest stosunkowo inwazyjnym zabiegiem.
Peeling chemiczny zalecany jest wszystkim osobom, które chciałyby poprawić wygląd swej cery i pozbyć się niechcianych defektów. Kwasy efektownie odbudowują skórę,
medycyna
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

a oprócz tego działają odmładzająco i likwidują wszelkiego rodzaju niedoskonałości, m.in. przebarwienia, blizny czy suchość skóry. Idealne efekty odnotowują także kobiety zauważające powstawanie zmarszczek.

Dla lepszych efektów bardzo istotne bywa jednak nie tylko właściwe wykonanie peelingu, lecz również właściwa pielęgnacja skóry. Po peelingu skóra przez pewien czas może być zaczerwieniona, czasem pojawia się także rumień, a nawet delikatne obrzęki. Nie należy się drapać ani nawet dotykać twarzy. Nie możemy również przez co najmniej jeden dzień wykonywać makijażu czy stosować inwazyjnych preparatów kosmetycznych.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes