Ciągła rewizja i staranie się o europejskie certyfikaty to zabiegi, które pomogą zdobyć oraz podtrzymać zaufanie konsumentów

zespół certyfikacyjny
Bezpieczeństwo podwładnych staje się obecnie dla pracodawców sprawą niemalże wagi państwowej. I to nie tylko ze względów czysto prawnych. Jeśli wartościowy członek załogi będzie miał w pracy groźny wypadek, to może doznać uszczerbku nawet jakość produkcji w wytwórni, a także jej dobre imię. Stosowanie się do przepisów bhp, to nie tylko nieprowokowanie sytuacji zagrażających życiu i zdrowiu. Aby być pewnym, że zakład spełnia normy bezpieczeństwa, trzeba uzyskać odpowiedź twierdzącą na zapytanie: czy używane w zakładzie maszyny mają odpowiednie certyfikaty?

egzamin na otrzymanie certyfikatu
Autor: The Forests Dialogue
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli ta odpowiedź będzie pozytywna, to nie ma impulsów do zmartwienia, ale w przeciwnym przypadku warto bliżej zapoznać się z zagadnieniem: certyfikacja maszyn. Z kolei producenci rożnego gatunku urządzeń, aby zwielokrotnić sprzedaż, są zmuszeni troszczyć się o jakość swoich sprzętów. Wykorzystane materiały, supernowoczesna taśma produkcyjna albo wykwalifikowana załoga to zaledwie połowa powodzenia w biznesie. Dopiero przeprowadzona certyfikacja maszyn pomoże całkowicie usatysfakcjonować nabywców. Może nie wszyscy z nich nawet wiedzą, że takie świadectwa w ogóle istnieją. Warto więc zainwestować także w skrupulatne i profesjonalne przygotowanie swojej oferty.

certyfikacja maszyn:
Autor: Mark Morgan
Źródło: http://www.flickr.com

Aby dane przedsiębiorstwo, niezależnie od rodzaju prowadzonej działalności, było w stanie funkcjonować na europejskim poziomie, musi spełniać wyznaczone normy. Certyfikaty iso stają się jednymi z nich. Można przykładowo poprawić i chronić obieg informacji w firmie, a w tym przypadku certyfikacja iso 27001 – strona www – będzie najwłaściwszym rozwiązaniem. Z pozoru może się wydawać, że informacja nie pozostaje tak istotna jak technologia czy dobrze przygotowany i sumienny podwładny. Jednak rzeczywistość ukazuje coś zupełnie innego – poufne informacje firmy bywają naprawdę cenne i nie mogą dostać się w niepowołane ręce. Oprócz skodyfikowania wewnętrznych regulaminów (np. instrukcji kancelaryjnej) warto więc przemyśleć zagadnienie, a jest nim, przypomnijmy, certyfikacja (zobaczysz tu) iso 27001, na temat której więcej na stronie .

Kolejnym etapem w rozwoju staje się sprawdzian jakości wyrobów. I w tym przypadku zdefiniowana została norma, której respektowanie podniesie zaufanie tak partnerów handlowych, jak i podwładnych. Certyfikacja iso 9001 (polecam zajrzeć), bo o niej w tym momencie mowa, pozwala weryfikować proces produkcji tak, aby wyroby były przyjazne osobom fizycznym i pracownikom przedsiębiorstw, np. budowlanych. Duży napis certyfikacja iso 9001 wyeksponowany na stoisku firmowym w czasie targów budowlanych na pewno zaabsorbuje uwagę wszystkich zwiedzających i będzie fantastyczną formą promocji.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes