Co dokładnie jesteśmy w stanie dojrzeć w Nowym Targu i w których miejscach warto się zatrzymać?

nocowanie w podróży
Nowy Targ jest najogromniejszym i jednocześnie najstarszym miastem regionu. Stolica Podhala to miejsce specjalne w zasadzie ze względu na swoje poetyczne położenie u zbiegu Białego i Czarnego Dunajca. Od strony północnej oplata je zielony masyw Gorców, a od południa rozciąga się wspaniała panorama na całkowity łańcuch Tatr. Przy właściwej widoczności z wyżej położonych miejsc miasta widzialna jest charakterystyczna sylwetka Babiej Góry.

bufet
Autor: Torsten Maue
Źródło: http://www.flickr.com
Walory turystyczne Nowego Targu przyciągają szczególnie podróżników ceniących sobie wypoczynek w ciszy, z dala od potężnego ruchu turystycznego w bliskości otaczającej ich przyrody. Przyjacielski nastrój i malowniczość tychże gór zachwyciła między innymi księdza Karola Wojtyłę, który oczywiście stąd rozpoczynał swoje wędrówki ze studenciakami po Gorcach. Miasto jest również stworzone dla ludzi ,którzy lubią czynnie odprężać się. Potężny leśny agregat Gorców z akuratnie znakowanymi szlakami turystycznymi pozyskuje zalotników górskich wędrówek, trekkingu a także kolarstwa górskiego. Niezapomniane dla łazików mogą być zwłaszcza prześliczne widoki Tatr, Babiej Góry a także Spisza. To właśnie w tej mieścinie działa pojedynczy na Podhalu aeroklub szkolący skoczków spadochronowych jak również pilotów szybowców. Niezapomniane wrażenia wytwarzają loty krajoznawcze odbywające się nad okręgiem całego Podhala. Nic więc dziwnego, iż miasto pozyskuje coraz to większą wziętość u zagranicznych mieszkańców. Dobrze jest wybrać się tam i pozwiedzać i także zaznać atrakcji. Przenocujemy tam bezproblemowo za małe i wielkie koszty. Niewątpliwie- każdy człowiek wybierze to, co dla niego będzie właściwe, lecz raz za razem turyści kierują się w wycieczkach tym, ażeby wydać jak najmniejszą ilość gotówki. Tanie noclegi w Nowym Targu są wielokrotnie spotykane. Ludzie po części utrzymują się z przyjmowania wędrowców, więc z pewnością każdy odszuka coś dla siebie. Kolejnym plusem mieszkania u tubylców jest to, że mogą oni z prostotą poradzić, w których miejscach powinniśmy być, co dobrze jest ujrzeć i tym podobne

.

pokój hotelowy
Autor: Torsten Maue
Źródło: http://www.flickr.com
Nowy Targ to malownicza mieścina, która swym powabem oczarowała już nie jednego człowieka. Czy oto dłuższy urlop czy przykrótki wypoczynek – wskazane jest aby się tam wybrać i zarezerwować tani nocleg, tak aby spokojnie wszystkiego zaznać.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes