Co interesującego może zaoferować południowa część Afryki, podstawowe wiadomości o wyjazdach do RPA

wakacje
Urlopy w daleko położonych, egzotycznych miejscach cieszą się coraz większą popularnością pośród turystów. Od jakiegoś czasu popularność tę zyskują kraje południowej Afryki, proponującą przygodę, jakiej trudno doświadczyć w żadnym innym miejscu. Najdalej od naszego kraju leży RPA, niedawno jeszcze kraj ogromnych podziałów w społeczeństwie i bardzo burzliwych wewnętrznych stosunków.

więcej informacji
Autor: Fons Heijnsbroek
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiaj potomkowie kolonistów oraz rdzennej ludności mieszkają przy sobie, tworząc razem niepowtarzalną, barwną społeczność. RPA to kraj, w którym każdy z turystów znajdzie coś dla siebie. Wybrzeże to przepiękne plaże, wiele raf koralowych i ciepłe morze, czyli idealne wprost warunki do uprawiania sportów wodnych oraz plażowania. Centrum z kolei to przede wszystkim raj dla miłośników przyrody. W RPA można zobaczyć w naturalnym otoczeniu praktycznie wszystkie zwierzęta afryki, w tym te najgroźniejsze i najczęściej oglądane, czyli lwy, bawoły i lamparty. Także miłośnicy górskich wycieczek będą mieli powody do zadowolenia, bowiem wysokie góry są wymarzonym miejscem na taką formę spędzania wolnego czasu.

wakacje
Autor: Gareth Williams
Źródło: http://www.flickr.com

Kraj ten stał się na tyle dość popularnym miejscem wypoczynku, że tak naprawdę wszystkie liczące się na rynku turystyczne biura mają w swoich katalogach wakacje RPA. Można tam dotrzeć liniami lotniczymi z każdego europejskiego kraju, ze względu na zróżnicowany klimat w zasadzie wszystkie okresy roku nadają się na urlop. Pamiętać tylko trzeba o tym, że sezon urlopowy jest tam na przełomie roku i wtedy ceny mocno skaczą do góry.

Do niedawna jeszcze RPA zaliczało się do krajów dość niebezpiecznych. Obecnie wygląda to dużo lepiej, przeciętny turysta raczej nie musi się niczego obawiać, o ile nie będzie się zapuszczał w niektóre uznawane za niebezpieczne miejsca. Jeśli ktoś chce się wybrać do RPA na dłuższy lub krótszy wypoczynek, to może szukać rpa rpa wyprawy last minute – ciekawa strona. Przy pewnym szczęściu da się zakupić taką wycieczkę za pół ceny, a na pewno może to być to niepowtarzalne, niezapomniane przeżycie.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes