Co można zobaczyć na Hawajach? mamy tam najciekawsze atrakcje?

Hawaje
Hawaje to marzenie wielu z nas, o jeden z najwspanialszych archipelagów na Oceanie Spokojnym. Niesamowite krajobrazy, rewelacyjne plaże, wspaniała kultura i atmosfera wysp zachęca podróżnych przez cały rok. Co z pewnością powinniśmy tam zobaczyć?

hawaje
Autor: Prayitno / Thank you for (4 millions +) views
Źródło: http://www.flickr.com
Z pewnością warty ujrzenia jest Park Narodowy Wulkanu Hawai, który został stworzony w 1916 roku. Możemy w nim poznać rewelacyjny wulkaniczny krajobraz. Znajdują się tam dwa najbardziej aktywne a także największe wulkany na świecie, to powoduje, że liczne grono naukowców jest w stanie na bieżąco obserwować procesy, jakie doprowadziły do stworzenia się archipelagu Wysp Hawajskich. Na pewno też warty zobaczenia jest Park Narodowy Haleakala, jaki możemy obserwować na wyspie Maui.

Jest położony na powierzchni stu osiemnastu kilometrów kwadratowych, lecz aż 100 km kw. to tereny niedotknięte przez człowieka. Turyści mogą poznawać park tylko specjalnie określoną krętą drogą, która prowadzi nawietrzną częścią części wyspy. Choćby jedynie przez te dwie atrakcje wycieczki na Hawaje są bardzo popularne, ale to przecież nie wszystko. Będąc na Hawajach faktycznie odwiedzimy Honolulu, czyli najbardziej znane miasto archipelagu Wysp Hawajskich i także stolicę stanu. To najbardziej istotny ośrodek międzynarodowego biznesu, ale również obrony militarnej, mamy tam przecież Pearl Harbor. Następne miejsce to Molokini. To

Hawaje
Autor: Prayitno / Thank you for (5 millions +) views
Źródło: http://www.flickr.com

niezbyt duża wyspa, która jest 4 kilometry od wybrzeża wyspy Mauri. Powstała przez zalanie krateru wulkanu, w dzisiejszych czasach to wyjątkowa atrakcja turystyczna, gdyż jej kształt jest podobny do księżyca.

Przyciąga także zwolenników nurkowania, gdyż woda wokół niej jest wyjątkowo czysta i przejrzysta, widoczność bowiem sięga aż 46 metrów. Na koniec powinniśmy także powiedzieć o wodospadzie Wailua. To jeden z najistotniejszych wodospadów, które znajdziemy na Hawajach. Ma trzydzieści pięć metrów wysokości, znajduje się na wyspie Kauai. Do tego podnóża prowadzi błotnista i bardzo śliska ścieżka. Każdego roku zwolennicy ekstremalnych sportów montują wzdłuż trasy liny, jednakże są one niszczone przez władze, bo jest to bardzo niebezpieczny teren. Na Hawaje możemy pojechać za rozsądne pieniądze, dobra jest opcja Hawaje (zobacz by porównać) last minute. Warto z tego skorzystać i przekonać się, jak mało straciliśmy pieniędzy.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes