Nowości w branży przewozowej. Sprawdzone doradztwo transportowe.

Wydawałoby się, iż transport na polskim rynku z każdym rokiem ma się tylko lepiej i rozwija się dynamiczniej. Taniejące paliwa i rozwój gospodarczy oraz spadek cen to okoliczności, które przekładają się na lepsze prosperowanie spółek transportowych i warunki transportowania dóbr, których kilometrówki powinny zostać rozksięgowane. Jednakże utrzymanie przewagi konkurencyjnej w branży spedycyjnej to karkołomna sprawa.

Ciężarówka, transport

Autor: Barry Lewis
Źródło: http://www.flickr.com

W obecnej sytuacji na krajowym rynku wzrost zysku mogą zagwarantować tylko uzbierane oszczędności i próba zminimalizowania wydatków, chociaż wielu spedytorów bierze na tapet rozliczanie (jesteśmy tutaj) czasu pracy kierowców i ich kilometrówek . Niestety, tak się składa, że spedytorzy wykorzystali już znakomitą większość metod. Jedynym miejscem, gdzie można znaleźć jeszcze trochę pieniędzy, jest wymiana walut po najlepszych kursach i wykorzystywanie bardzo niskich lub zerowych opłat transakcyjnych. Oczywiście ruch pieniądza zwykle wpływa korzystnie na rozwój spółki, więc jak sytuacja przedsiębiorstwa zaczyna się robić trudna, warto zainwestować w doradztwo transportowe. Jest wiele firm, które zatrudniają byłych pracowników Inspekcji Transportu Drogowego, których ogromnym atutem jest to, że mają w małym palcu nie tylko akty prawne, ale też wszelkie wewnętrzne normy. Wiele firm proponuje doradztwo transportowe w materii aktualnych regulacji dotyczących całkowitego czasu pracy i czasu jazdy kierowców, solidna analiza, wszelkie rozliczenia i ewidencja czasu pracy kierowców pracujących w firmie. Firma taka przygotuje też firmę transportową do kontroli ITD (Inspekcji Transportu Drogowego) i PIP (Państwowej Inspekcji Pracy).

Co więcej, firma obliczy podstawowe i dodatkowe wypłaty oraz kilometrówki dla kierowców (za nadgodziny, dyżury) oraz delegacje miejscowe i z całego świata. Dodatkowym atutem jest przeprowadzenie szkolenia dla nowych kierowców aut z zakresu czasu jazdy, pilnowaniu przerw i odpoczynków według obowiązujących przepisów obowiązujących w Polsce i Europie, rozliczanie czasu pracy kierowców i techniki mocowania ładunków.

Pakiet dóbr, a zwłaszcza szkolenia kierowców, w jaki wyposaża przedsiębiorstwo solidne doradztwo transportowe to najlepiej wydane pieniądze.

Comments are closed.

BizStudio-lite Theme by SketchThemes