Co powinieneś wiedzieć o szafach, nim dokonasz właściwego zakupu ?

szafy wnękowe
Szafa – mebel wolno stojący lub zabudowany we wnęce ściany, zamykany drzwiami, używany do przechowywania bogatych przedmiotów, takich jak ubrania, książki czy naczynia. Najczęstszym wyposażeniem szafy są: półki, drąg do wieszania ubrań na wieszakach, szuflady, zwierciadło, wieszak na paski, krawaty itd.

Szafa to mebel (przejdź do oferty) o konstrukcji skrzyniowej, w relacji od rozmiarów jedno albo wieloczęściowy, dodatkowo może być wyposażony w szuflady i lustra. Znajduje zastosowanie w sypialni oraz przedpokoju. Szafa garderobiana to jeden z najważniejszych, bez ogródek strategicznych punktów w każdym domu czy mieszkaniu. Producenci mebli gotowych oferują bardzo ciekawie zaplanowane szafy, jednak mebel (kliknij) standardowy pod żadnym pozorem nie przyjmie na wykorzystanie powierzchni tak jak zabudowa wykonana na wymiar. Jak pokazuje analiza wyników wyszukiwania np. frazy szafy na wymiar Warszawa, w dużych miastach szczególnie popularny jest trend decydowania się na szafy na wymiar. Najczęściej wyszukiwane frazy to nie tylko meble na wymiar Warszawa, ale również Poznań czy Wrocław).

Projektując wnętrze zabudowy pożądane byłoby przemyśleć, jakiego rodzaju ubrania, dodatki i akcesoria będą w niej przechowywane. Z pomocą może przyjść np. choć to z pewnością nie jedyne użyteczne źródło, które znacznie przyśpieszy i ułatwi Twój wybór. Przez wzgląd szczególnym wieszakom, kijom i organizatorom dedykowanym fizycznym dawkom garderoby znacznie łatwiej utrzymać porządek. Kosze na buty natomiast bieliznę obwarują niezbędny transfer powietrza i właściwą segregację. Niedaleko wysokich zabudowach niezbędnym akcesorium jest zwykle pantograf – drążek ze szczególnym uchwytem umożliwiający łatwy dostęp aż do wysoko powieszonych ubrań. Osobne wieszaki na spodnie i paski pomogą zdefiniować przydzielenie przestrzeni.
poddasze
Autor: INDECO
Źródło: INDECO

Fronty przesuwne są bardzo lubiane i konkretne Umożliwiają na otwarcie wnętrza mebla bez zabierania przestrzeni wokół szafy, a także zapewniają wygodny i bezkresny dostęp do jej środka.

Są doskonałym rozstrzygnięciem dla wnętrz, w których w bliskiej odległości od czasu szafy odkrywają się inne obiekty – fronty przy inicjowaniu nie będą z nimi kolidować. Należy jednak pamiętać, iż system przesuwny zabiera sporo miejsca (zwykle od czasu 8 do 10cm).

Drzwi rozwierane mają grubość jedynie samych płyt frontowych, są zatem dobrym podejściem obok płytkich meblach. Niejakim z elementów szafy jest półka. Półka – pozioma płaszczyzna umieszczona w szafie, przymocowana do ściany lub pod stołem azali stolikiem
podarowana aż do czesania na niej różnego rodzaju przedmiotów takich jak książki, naczynia, czy ubrania.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes