Co to są nagrzewnice powietrza?

biokominki
kominki
Autor: Christmas w/a K

Według nazwy nagrzewnice powietrza używane są do ogrzania lub osuszenia pomieszczeń. Bardzo często widzimy je w kościołach, dużych magazynach, halach i szklarniach. Uznaje się, że rozmiar pomieszczeń nie ma znaczenia. Kluczowa okazuje się wydajność użytej nagrzewnicy.Wydajność nagrzewnicZ ocen ekspertów można wnioskować, że niewiele energii produkują nagrzewnice elektryczne. Z całą pewnością są łatwe w użytkowaniu i równie banalne w obsłudze, generują ilość ciepła równą ilości pobranego prądu . Oznacza to wyjątkowo duże koszty, mimo że cena samej nagrzewnicy nie jest zbyt wysoka. Sposób działania takiego urządzenia jest mało skomplikowany. Wewnątrz obudowy zamontowane są specjalne grzałki, produkujące ciepło (jest regulator). Co ważne system wentylacji o dużej wydajności rozprowadzi ciepło po całym domu. Bardziej wydajne są jednak nagrzewnice olejowe, które wymagają do sprawnego działania oleju opałowego, ropy lub mazutu.

Kominki mefisto
Autor: kominki-mefisto.pl
Źródło: http://kominki-mefisto.pl

Sposób ich działania jest odmienny od termowentylatorów na prąd i skupia się na ogrzaniu powietrza bezpośrednio w procesie spalania paliwa. Olej opałowy wpompowywany jest do komory spalania przez specjalną dyszę . Dopiero po optymalnym ogrzaniu pomieszczenia ciepło jest dystrybuowane na zewnątrz.

Ostatnio w sprzedaży są też nagrzewnice wodne i na gaz, które tak jak olejowe, generują ciepło poprzez spalanie – w tym przypadku koniecznym paliwem jest gaz.

Jeśli czytasz ten artykuł, to oznacza, że omawiany temat nieprawdopodobnie Cię zaciekawił. Jeśli tak rzeczywiście jest, to kliknij tu i przejrzyj praktyczne materiały (https://www.invado.pl/drzwi-wewnetrzne/drzwi-zewnetrzne).

Interesuące, że nie mają one kominów. Pamiętajmy jednak o dopływie powietrza.Warto też przypomnieć, że konkretnymi plusami takich nagrzewnic są głównie: błyskawiczny start pracy,prosty montaż i obsługa, a oprócz tego dostępność serwisów.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes