Co trzeba zobaczyć na Krecie? Jakie atrakcje ma do zaoferowania ta wyspa? Jakie powinny być obowiązkowe punkty podczas zwiedzania?

Kreta, czyli największa grecka wyspa różni się bogatą przeszłością i kulturą. Na Krecie warto obejrzeć najpiękniejsze jak i słynne pałace minojskie, zabytki weneckie jak również tureckie i rzecz jasna malownicze plaże, góry oraz jaskinie.

Wyspa cudownie wygląda wiosną, gdy pokrywa ją soczysta zieleń i kwitną kwiaty, zaś góry pokrywa śnieg. Ilość atrakcji sprawia, iż trudno podjąć decyzję, co najpierw zwiedzić podczas kilkudniowego wyjazdu. Bez wątpienia dosyć znaczącą barierą, która bardzo utrudnia poruszanie się po wyspie, są spore pasma górskie. Rozciągają się one przez całą szerokość wyspy, natomiast największym szczytem jest Psiloritis, która ma 2456 metrów n.p.m. Wąwozami ciągną się drogi oraz niezliczonej ilości zakrętów, a wzdłuż północnego wybrzeża Krety bez problemu możemy poruszać się główną arterią, która łączy duże miejscowości.

tradycja grecka

Autor: Thomas Kyratzis
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo powszechne są wyjazdy z Polski, najbardziej Kreta – www.eccoholiday.com/region/grecja/kreta/ – all inclusive last minute . Z pewnością warto zwiedzić ruiny starożytnych miast, jak Aptera i Gortyna. Rozległe wykopaliska są w takich miejscach otwarte do bezpłatnego zwiedzania. W czasach największej świetności w tym antycznym mieście zamieszkiwało mniej więcej dwadzieścia tysięcy ludzi. Podczas badań archeologicznych odkryto tutaj między innymi ruiny, które pochodzą z okresu hellenistycznego, dorycką świątynie Demeter oraz Persefony jak i rzymskie cysterny i łaźnie. Trzeba odwiedzić Lagunę Balos. Jest tam spokojnie, bo miejsce to nieosiągalne jest dla autokarów i autobusów. Najłatwiej tutaj dotrzeć drogą morską – statkiem z Kissamos. Możemy też wybrać się samochodem, ale wyprawa trwa długo oraz wymaga odwagi.

A to dlatego, że jest tam wąska i momentami stroma droga, które przebiega wzdłuż morskiego klifu, nie ma tam żadnych barierek. Największy zabytek to z pewnością pałace minojskie w Knossos, Fajstos i Malii. Są to ruiny pałaców, które są z czasów 2000-1400 roku p.n.e.

Zainspirował Cię ten artykuł? Będzie nam przyjemnie, jeżeli postawisz na przeczytanie kolejnych. Po prostu naciśnij odnośnik (https://www.osadanaochodzitej.pl/) i wejdź do następnej strony.

z okresu minojskiego. W czasie wielkiego rozkwitu na terenach największego pałacu i w jego okolicach zamieszkiwało tam około dziesięć tysięcy osób. Na pewno warto pojechać na Kretę, wspomniane atrakcje są jednymi z wielu, możemy tam ujrzeć o wiele więcej. Jeśli chcielibyśmy w korzystniej cenie wycieczkę, to dobrze jest skorzystać z opcji wycieczki all inclusive (Sprawdź ofertę na wycieczki all inclusive). Jest to na pewno wygodne rozwiązanie, ponieważ nie musimy myśleć o zapewnieniu podczas wyjazdu wyżywienia czy noclegów na własną rękę.

Comments are closed.

BizStudio-lite Theme by SketchThemes