Co uczynić, aby mała umywalnia była większa?

meble w łazience
Niewielka umywalnia stanowi zawsze duże wyzwanie dla kogoś, kto chce urządzić ją w funkcjonalny sposób, a zarazem estetyczny. 2 główne problemy związane z podobnym pomieszczeniem to sprawa zmieszczenia wszelkich koniecznych urządzeń jak też wizualne powiększenie wnętrza. Nie możemy ich jednakże analizować w oderwaniu od siebie.

łazienka, wnętrze, wystrój
Autor: nie
Źródło: pixabay.com
Co zrobić, aby niewielka łazienka wydawała się większa tak wizualnie jak również pod względem wygody użytkowania? W handlu dostępna jest pełna gama przyrządów określonych specjalnie do niedużych toalet, takich jak np. wąskie pralki. Jednak, tak samo jak przy każdym innym wnętrzu, powinniśmy rozpocząć od określenia, co musi znaleźć się w naszej toalecie. W wypadku niewielkiego wnętrza jest to związane z wieloma kompromisami. Może warto zamienić wannę na wygodną kabinę prysznicową? A może odszukać miejsce dla pralki w wnętrzu kuchennym? Może szafki z rezerwowymi ręcznikami umieścić w innej części domu?

Może Cię również zainteresować: producent szafek łazienkowych

Kiedy już wiemy, które sprzęty powinny znaleźć się w naszej łazience, warto dobrać te, które tak ze względu na swe rozmiary jak także wygląd nie będą przytłaczać pomieszczenia. Jeśli decydujemy się na kabinę prysznicową w miejsce wanny, lepiej dobrać model z przejrzystymi drzwiami i ściankami. Przynosi to odczucie przestrzeni, a kabina – stanowiąca przecież największy fragment w łazience – nie będzie jej przytłaczać. Wielkość jak też kształt kabiny zależy naturalnie od naszych upodobań, jednak owalne kształty o wiele lepiej wyglądają w niewielkim wnętrzu, bowiem dodają mu wdzięku.

łazienka, wanna
Funkcjonalne szafki łazienkowe. W niewielkiej łazience wystarczy jeden ręcznik – więcej treści na ten temat ciśniony na podłogę, a już mamy wrażenie bałaganu. Toteż przy projektowaniu takiego pomieszczenia musimy zwrócić baczną uwagę na to, by półki, wieszaki a także szafki umożliwiały odkładanie na miejsce wszystkich przedmiotów, których używamy. Dobrym rozwiązaniem są drabinkowe kaloryfery łazienkowe o kształcie przystosowanym do wiszenia ręczniczków. W zimie posiadają one dodatkową zaletę – pozwalają szybko wysuszyć mokry ręcznik. Najlepiej będzie umieścić taki kaloryfer w pobliżu prysznica albo też pomiędzy umywalką a wanną.

Więcej informacji – nowoczesne meble (http://www.meble-desir.pl/) łazienkowe

W sprzedaży dostępne są całe komplety mebli łazienkowych przeznaczone właśnie do małych łazienek.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes