Co zrobić, żeby tanio pojechać do egzotycznego miejsca? Czy opłaca się w tym sensie korzystać z ofert last minute?

plaża
Sporo osób pragnie, żeby na upragniony wypoczynek wybrać się w sezonie wakacyjnym. Kurorty za granicą mają wtedy zatrzęsienie turystów, jacy tak samo jak my, chcą spędzić kilka tygodni w cudownych miejscach albo odwiedzić interesujące destynacje. Nie każdy jednak będzie mógł wyjechać w lecie, pytanie w związku tym pozostaje: czy jest sens to robić poza sezonem?

Dosyć często nie możemy sobie pozwolić na wyjazd w lipcu lub sierpniu, a to przez wzgląd na rodzinne obowiązki. Całe szczęście biura turystyczne oferują wycieczki również dla takich osób, jakie nie były w stanie dostać paru dni wolnego w czasie wakacji. Takie wycieczki (wejdź tu- http://margotravel.com.pl/) to często
lazurowe morze
Autor: popofatticus
Źródło: http://www.flickr.com

oferty last minute, lecz za to do jakich miejsc. Bardzo popularne są takie egzotyczne kraje, więc nie powinny dziwić wczasy na Malediwach czy w Tajlandii, na porządku dziennym natomiast są kraje europejskie, przykładowo Grecja, Włochy czy Bułgaria, już częściej pojawiają się również takie opcje, jak Filipiny wakacje, a całkiem nie zaskakują destynacje do Afryki Północnej – wciąż więcej osób więc wybiera się do Egiptu czy Tunezji.

Wycieczki (zobacz oceń ten serwis http://villapolonia.eu/) last minute są coraz częściej w ofercie każdego biura podróży. Wystarczy, iż zbliża się czas wyjazdu, a wolnych jest kilka miejsc, to w tym czasie operator często decyduje się na zniżenie ceny wycieczki, w taki sposób zapewnić jest sobie w stanie komplet zamówionych miejsc. Z takiego również powodu oferty wycieczek last minute odznaczają się tym, że ich cena jest mniejsza aniżeli w przypadku wykupienia miejscówek w pierwszym terminie. W ten sposób czasem możemy zaoszczędzić nawet do kilkudziesięciu procent porównując z ceną katalogową. Dla sporej grupy wyjeżdżających jest to w związku z tym doskonała okazja, aby pojechać w egzotyczne miejsca, a jednocześnie obniżyć wydatki związane z wyjazdami.

Z tego typu wyjazdów skorzystają również ci, którzy nie chcą wydawać ogromnych kwot na dalekie wyjazdy, lecz jednocześnie nie są w stanie zrezygnować z podróżowania do atrakcyjnych kurortów. Ponadto, last minute to czas spędzany w bardzo luksusowych miejscach, jakich w tej sytuacji koszt nie jest aż tak ogromny. Warto zatem zastanowić się nad taką opcją, tym bardziej iż dostajemy więcej płacąc mniej. Jeśli tylko nie jesteśmy typem ludzi, którzy muszą mieć wyjazd dokładnie zaplanowany z pół rocznym wyprzedzeniem, takie wyjście będzie dla nas możliwością zakupienia wycieczki, na którą w innej sytuacji nie byłoby nas stać.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes