Coraz bardziej często udajemy się nad polskie morze. Jakie są główne tego powody? Jakie miejsca powinniśmy polecić?

Zakopane
W każdym roku miasta nadmorskie są bardzo popularne. Ale nie zawsze tak było. Kilka lat temu zdarzało się tak, że dość sporo osób wyjeżdżało do innych krajów zamiast nad Bałtyk, lecz aktualnie, jak się zdaje, znów cenimy nasze wspaniałe cudowne morze.

kwatery łeba
Autor: Pawel Pacholec
Źródło: http://www.flickr.com

Jest wiele powodów, czemu tak się stało. Przede wszystkim zagrożenia terroryzmem w wielu krajach, na przykład w Turcji czy krajach Afryki północnej, ale też coraz lepsza pogoda – Polska staje się coraz cieplejszym krajem.
Globalne ocieplenie to fakt i poczuć możemy to jeżdżąc nad polskie morze. Jeżeli jeszcze parę lat temu mieliśmy kilka dni z upałem, to aktualnie takich dni jest coraz więcej. Wielką różnicę możemy zaobserwować w stosunku do lat 70 i 80, kiedy upały występowały bardzo rzadko, a obecnie nikogo nie zadziwiają fale upałów, jakie występują parę razy w ciągu lata. To iż jeździmy nad Bałtyk ma wiele plusów.
Z jednej strony jest przecież bardziej blisko, jesteśmy we własnym kraju, nie mamy więc trudności z komunikacją, wszystko znamy i czujemy się komfortowo. Z drugiej wspieramy rodzimą gospodarkę, ponieważ pieniądze pozostają w naszym kraju. Z pewnością tego typu trend się utrzyma, szczególnie, iż mamy tak wspaniałe miejscowości, typu Łeba czy Kołobrzeg lub Mielno -
Pomimo to, chyba każdy, kto zbyt późno zamawiał nocleg wie, że jak chcemy “zaklepać” wakacje w wybranym przez nas terminie, to trzeba się spieszyć.

Np. jeśli kwatery Łeba ma naprawdę dużo do zaproponowania, ale tak szybko są zamawiane, iż jak obudzimy się w maju czy tym bardziej w czerwcu to raczej nie ma szans, że znajdziemy wolne na lipiec lub sierpień. Jeżeli wiec chcemy urlop nad Bałtykiem to powinniśmy się pospieszyć.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes