CRM – rozwinięcie skrótu i dlaczego warto go wdrożyć

firma
Czy CRM (z języka angielskiego Customer Relationship Managment ) jest tym samym, co system CRM? Dla wielu prawdopodobnie to identyczne pojęcia, jednakże warto je rozróżniać. Sam CRM ma sporo szerszy zakres, jest pewnego rodzaju filozofią zorientowaną na klientów, natomiast system CMR to tylko jego narzędzie wykorzystywane do wypełniania dewiz wspomnianej filozofii.

firma
Autor: dhub limited
Źródło: http://www.flickr.com
Wybierając narzędzie (zobacz noże do wyrówniarki) (zakup systemu CRM) nie odniesiemy rewelacyjnego sukcesu.

Czy odczuwasz ochotę na nowe tak samo interesujące posty? Jeżeli tak, to śpieszymy Cię zawiadomić – kliknij, aby przeczytać tu dużo więcej.

W ślad za wyposażeniem się w niezbędne środki powinna iść praktyczna idea zastosowania napomkniętej filozofii CRM. System CRM współpracuje z wieloma sferami zakładu. Wspomaga procesy biznesowe z pola marketingu, figury klienta, a także sprzedaży. Kto zapewnia największe profity przedsiębiorstwu? Niewątpliwie konsumenci. Koncepcja CRM jest przede wszystkim zorientowana na ich wymogi. Usatysfakcjonowany odbiorca to taki, którego zapotrzebowania są zaspokojone. Jakie informacje są nam potrzebne, żeby skutecznie wcielić w życie wytyczne CRM oraz najlepiej wykorzystać sam system? Instrument tylko zgromadzi dane, to do nas należy ich dokładna interpretacja jak też prawidłowe użycie zebranego materiału. Dzięki CRM dostajemy intensywne wsparcie zarówno podczas przedsięwzięć przedsprzedażowych (adekwatnych z preferencjami klienta), jak także posprzedażowych (możliwość rozbudowy systemu gwarancyjnego). Dzięki takiemu rozwiązaniu zdołamy fachowo podejść do obsługi klientów, a ich ukontentowanie przełoży się na zysk naszego przedsiębiorstwa. System CRM to instrument który umożliwi nam „mieć” wszystkich interesantów w jednym miejscu. Posiadanie poszerzonej wiedzy na temat naszych nabywców stawia nas krok przed konkurencyjnymi firmami. Wdrożenie takiego instrumentu to inwestycja na długie lata, która zdecydowanie przełoży się na lepsze wyniki przedsiębiorstwa.

Dla kogo przeznaczony jest dedykowany CRM? Firmy z dokładnymi i nieźle działającymi procesami powinny zdecydować się na rozwiązania dedykowane. W przypadku wyboru takich systemów dobrze jest zwracać uwagę na wykonawcę. Wykonawca poza stworzeniem systemu powinien też go podtrzymać, pomóc w czasie wdrożenia, serwisować a również mieć kompetencje do jego późniejszej rozbudowy. Trzeba mieć na uwadze, że w przypadku upadku czy likwidacji firmy partnera, można utracić serwis.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes