Tag Archives: CV

Studiujesz bądź potrzebujesz pracy tylko na pewien czas? Dowiedz się, w której miejscowości na Śląsku można znaleźć pracę tymczasową

Dzisiaj w Polsce każdy pragnie pracować – choćby dorywczo, chociażby raz na jakiś czas. Wszystko po to, aby móc zarabiać, a następnie wydawać na swoje zachcianki. W czasie Polskiej Republiki Ludowej mało ludzi studiowało, natomiast spora grupa pracowała. Teraz w Rzeczypospolitej prawie każda młoda osoba idzie na studia.

Poszukiwanie zatrudnienia. Jak do tego dobrze podejść?

Poszukiwanie pracy to z pewnością dla wielu ludzi średnio przyjemne, ale jednakże konieczne zajęcie. Ostatnimi czasy szczególnie osoby młode mają z tym trochę kłopotu, by znaleźć coś dla siebie. Szczególnie, że często brak młodej osobie doświadczenia, do tego na samym początku nie można spodziewać się umowy o pracę. Trzeba uzbroić się w cierpliwość oraz pozwolić się poznać jako dobry pracownik. Natomiast zanim to nastąpi należy znaleźć dobrą ofertę pracy oraz odpowiedzieć na nią. W jaki sposób powinniśmy zabrać się za szukanie odpowiednich ofert?

Rozmowa kwalifikacyjna jako wiarygodna forma autoprezentacji

Zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną znamionuje, że nasze CV i list motywacyjny zaciekawiły ewentualnego chlebodawcę. Rozmowa rekrutacyjna to pewna odmiana autoprezentacji, w związku z tym należałoby się do tego przygotować.

Jakiego typu błędy popełniamy przy okazji poszukiwania pracy? O czym zwłaszcza trzeba pamiętać?

Niezwykle często odpowiedni kandydaci i rewelacyjni pracownicy mogą mieć spore kłopoty, żeby odnaleźć pracę. Może sprawiać to frustrację i pytania, dlaczego nie mamy szans znaleźć pracy, mimo doskonałych kwalifikacji i referencji. Trzeba zdawać sobie sprawę, że czasami mogą decydować detale, o których trzeba pamiętać.

Jak być właściwym marketingowcem? Parę działających sposobów, by polepszyć swoją opinię.

Wiele razy obserwujemy w Internecie tak zwane „strzały w kolano”. Staje się to faktem, kiedy za obsługę mediów internetowych biorą się osoby, które nie potrafią zrozumieć mechanizmów nimi rządzących. Mała strata, kiedy głownym błędem jest kiepski content. Gorzej, kiedy odpowiedzialna osoba zacznie wdawać się w długie spory z użytkownikami Internetu.

Interesujące oferty pracy dla każdego na atrakcyjnych serwisach ogłoszeniowych

Jeszcze parę lat temu ogłoszenia o pracę można było odszukać tylko w gazetach. Szukając pracy często przeglądało się właśnie takie gazety z ogłoszeniami, na własną rękę chodziło się po rozmaitych miejscach pracy zostawiając CV, poszukiwało się pracy poprzez znajomych… Dzisiaj właściwie każda osoba, jaka szuka pracy posługuje się w zasadzie Internetem, ponieważ to właśnie tam możemy odszukać różne oferty pracy zabrze, Warszawa, Kraków itp.

Jak najlepiej poszukiwać pracy – kilka praktycznych porad

Jeśli praca jest w tym samym momencie pasją – to doskonałe. Niemalże każdy chce takiego rodzaju połączenia. Czasami jednak szukanie bywa trudne i naprawdę długotrwałe. Tracimy energię, trafiamy do firmy, która w ogóle nas nie interesuje i od razu nasz nastrój pogarsza się. Warto starać się robić wszystko, aby temu zapobiec. Chociaż trzeba będzie czekać, mocno się starać i zająć wiele czasu, na pewno będziemy zadowoleni z wyników.