Czasy kafli i płytek

images
Każdy z nas wspomina chwile sprzed kilkunastu lat, gdy na przebudowę łazienki musieliśmy zbierać środki przez 20 lat. Dostęp do artykułów do wykończenia był niewielki – boazeria na ścianach czy kasetony na suficie były majętności. Wizyta w współczesnym supermarkecie remontowo – budowlanym przyprawi wielu o ból głowy. Ozdobienie ścian czy oryginalne ich wykończenie zależy tylko od naszych funduszy oraz naszej pomysłowości.

Kuchnia marzeńWykończenie kuchni tak, aby oprócz użyteczności zachwycała swoim wykonaniem nie jest trudne. Do wyboru mamy płytki (więcej o płytka elewacyjna klinkierowa) kuchenne o najróżniejszych barwach, wzorach i fakturze, możemy je dowolnie zestawiać z kolorem wnętrza, sprzętem kuchennym a także tworzyć kompozycję z wielu rodzajów płytek i kafelek. Przy zakupie glazury powinniśmy zwrócić uwagę na właściwości ścierne kafelek, te o wysokim współczynniku ścieralności będą dłużej nam służyły.

Idealna łazienka Płytki łazienkowe w sklepie internetowym można dobierać zgodnie z kolorami wyposażenia – morskie czy wrzosowe poprawią nasz komfort a także relaks po długiej pracy. Podkreślić należy, z uwagi na nieustający kontakt z wodą płytki ceramiczne są bardzo odporne na wilgoć i mają właściwości przeciwgrzybiczne. Jest to szczególnie istotne w sytuacji kiedy mamy małe dzieci. Brud i wilgoć zbierające się w zakamarkach kafli i płytek nie tylko nie wyglądają estetycznie, ale przede wszystkim są siedliskiem drobnoustrojów wywołujących choroby grzybicze.

Fugi
Autor: jaydubyasee
Źródło: http://www.flickr.com

Płytki wszechobecne – świetny pomysł?Bardzo popularne wśród konsumentów są płytki alaska. Charakteryzują się one ogromną wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia, możemy je położyć na podłodze w holu jak i pokojach i na balkonach. Podjazd czy taras położony z płytek z pewnością zaskoczą naszych gości. Do uatrakcyjnienia ścian możemy także wykorzystać płytki (odkryj stronę) ceramiczne łącząc je z płytkami o innej gramaturze.

Na koniec naszego niewielkiego przeglądu glazurniczego, wypada tylko planując zmianę aranżacji polecić nowoczesne ceramiczne kafelki i płytki. Nadadzą każdemu wnętrzu charakter i nietuzinkowy wygląd. Dokonując wyboru płytek przeźroczystych możemy stworzyć szklane okna wpuszczające promiennie słoneczne.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes