Dlaczego powinniśmy udać się do Szklarskiej Poręby? Co jest tam ciekawego, jak jesteśmy w stanie cudownie spędzić wolny czas?

Szukasz miejsca na wypoczynek? To może Szklarska Poręba? To położona w dolinie rzeki Kamiennej, na wysokości 440-886 metrów n.p.m. miejscowość. Nad miastem Szrenica, położona aż na wysokości 1362 metrów n.p.m. Lokalizacja ta została przyłączona do naszego kraju w 1945 roku, z kolei jej dotychczasowych lokatorów przymusowo przeprowadzono do Niemiec. W 1959 roku Szklarska otrzymała prawa miejskie.

Szklarska Poręba to największa stacja klimatyczna na Dolnym Śląsku. Jest znana i lubiana od połowy XIX wieku. Warunki klimatyczne tego miejsca są unikatowe, porównuje się je do atutów miejscowości alpejskich, które są ulokowane na wysokości aż 2000 m n.p.m. Systematycznie odkrywają to ludzie, którzy często pojawiają się tam na obozach kondycyjnych. Trudno się dziwić, ponieważ wokół wspomnianej miejscowości odkryto już niemal 200 kilometrów tras do jazdy rowerem o różnym stopniu trudności. Tak więc każdy znajdzie tu coś dla siebie: amatorzy, sportowcy, a szczególnie całe rodziny.

SPA

Autor: Alexander Synaptic
Źródło: http://www.flickr.com

Miejscowość to również niesamowity punkt wypadowy wycieczek w głąb znajdujących się po polskiej i po czeskiej stronie Karkonoszy. Szklarska jest zwłaszcza obiektem sportów zimowych, a to dlatego, że śnieg jest tu tu średnio przez 110 dni w roku. Centrum zjazdów narciarskich jest masyw Szrenicy, z kolei w Górach Izerskich, w okolicach Jakuszyc, dominują narciarze biegowi. Jakuszyce, czyli najwyżej ulokowana część Szklarskiej Poręby (zobacz), ma najwyżej cenione w Europie Środkowej trasy narciarstwa biegowego i śladowego. Łącznie jest ich niemal sto pięćdziesiąt kilometrów. W tym miejscu systematycznie organizowana jest największa masowa impreza sportowa w naszym kraju, nazywana Bieg Piastów.

To niezwykłe miejsce oczekuje na turystów o każdej porze roku. Zazwyczaj można odnaleźć tutaj coś dla siebie. Zimą w pełni cieszyć się trenowaniem sportów zimowych, jesienią zobaczyć, w jaki sposób przyroda układa się do snu. Wiosną mamy możliwość dostrzegania, w jaki sposób wszystko zaczyna znów żyć, natomiast latem odczujemy ciepło, ale nie upał, jak to bywa w naszych wielkich zabetonowanych miastach.

Musisz mieć świadomość, że następująca strona (https://www.coraltravel.pl/Grecja/Kreta/hotel/KAVROS_BEACH/8299/40-1798-24FF.html) pomoże Ci w uzyskaniu interesujących wiadomości na każdy wątek. Taka strona zapewne Ci się będzie podobała.

Szukasz najlepszego noclegu? Dobrze gdy skorzystasz z pomocy wyszukiwarki. Najlepsze frazy to: szklarska poręba spa, hotel Szklarska Poręba, szklarska poręba hotele spa. Autor

Comments are closed.

BizStudio-lite Theme by SketchThemes