Czemu osoby pracujące w biurach w niedużych firmach muszą posiadać bardzo szeroką wiedzę z wielu dziedzin

podatek
W większych firmach jest dość wyraźny podział między biurowych i księgowych pracowników. Każda osoba ma dokładnie określony zakres obowiązków i kompetencji, i jeżeli któraś ze spraw będzie poza nie wychodzić, to będzie przekazywana innemu pracownikowi. Niekiedy taki łańcuszek odpowiedzialnych za daną sprawę osób wynosić może nawet kilka, a rezultatem tego może być załatwianie prościutkich nawet rzeczy przez kilka dni. Całkowicie odmiennie sytuacja wygląda w niewielkich firmach, które zatrudniają niewielką ilość pracowników.

podatek
Autor: Wilson Hui
Źródło: http://www.flickr.com
Z czego większość z nich to są magazynierzy albo handlowcy, a sprawami biura zajmuje się tylko jedna osoba. Jednak w praktyce zakres obowiązków takiego pracownika jest znacznie szerszy, niż tylko zajmowanie się korespondencją i łączenie rozmów. Oprócz typowo biurowych spraw osoby na takim stanowisku powinny mieć dobre rozeznanie w obowiązujących przepisach kadrowych i księgowych, dobrze żeby też wiedziały jak wystawić wezwanie do zapłaty, jak napisać pozew do sądu czy wyliczyć odsetki od wpłat po terminie – przeczytaj jak napisać pozew do sądu.

Wynika to z tego, że nieduże firmy zwyczajnie nie będą miały możliwości na zatrudnienie paru oddzielnych osób do prowadzenia księgowości i obsługi biura. Sprawy księgowe przeważnie realizuje biuro rachunkowe, do jakiego trzeba przekazać wszystkie faktury sprzedaży, faktury kosztowe i wszystkie pozostałe rzeczy które mają wpływ na podatki. Ale czasami pracownik
finanse

takiej firmy i tak będzie się musiał w sprawach księgowych orientować, poznać kalkulator podatkowy i umieć obliczać niektóre rzeczy – . Jako przykład takich obowiązków jest ściąganie zaległości od kontrahentów.

W takiej sytuacji należy przygotować dla dłużników wezwania do zapłaty, na których dokładnie się przedstawi odsetki podatkowe, wysłać je i następnie monitorować ściąganie tych wierzytelności – Wfirma. Niezwykle przydatna jest również szersza w tematach kadrowych. Często pracujący na samodzielnych stanowiskach pracownicy w biurach muszą zarządzać wszystkimi zwolnieniami chorobowymi i wnioskami urlopowymi, tak więc także powinni mieć orientację w tej tematyce.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes