Czemu warto poddawać ocenie strony www?

ocena stron internetowych
Współcześnie kategoryczna większość osób korzysta z internetu, jako że jest to narzędzie pozwalające na błyskawiczne wyszukiwanie niezbędnych informacji czy poznawanie nowych osób. Nie można się wobec tego dziwić, że firmy starają się dbać o własną obecność w internecie, zazwyczaj poprzez posiadanie funkcjonalnych oraz atrakcyjnych wizualnie stron internetowych.

kod strony internetowej
Autor: Southbank Centre
Źródło: http://www.flickr.com
Strona jest firmową wizytówką, toteż powinna prezentować się dla każdego użytkownika możliwie jak najbardziej ciekawie. W jaki sposób jednak ocenić, czy jest przejrzysta, zawiera wszystkie potrzebne informacje, zaprezentowane ponadto w przystępny sposób?

Naprawdę interesującym rozwiązaniem jest ocena stron internetowych w ankietach online. Wypełnienie takiej ankiety zabiera użytkownikowi kilka minut i można ją bez trudu zamieścić bezpośrednio na stronie, co ułatwia do niej dostęp. Wykonanie ankiety nie powinno być trudne. Warto zatroszczyć się przede wszystkim o to, by ilość zadawanych pytań nie była zbyt duża, jako że wówczas prawdopodobieństwo, że odwiedzający stronę będą chcieli zdecydować się na uzupełnienie ankiety jest dużo mniejsze. Pytania muszą być jasno sformułowane, a odpowiedzi podane w postaci punktów, co dla wypełniającego jest ułatwieniem.

oceniamy strony internetowe
Autor: Southbank Centre
Źródło: http://www.flickr.com

Dzisiaj coraz więcej osób decyduje się na opublikowanie tego rodzaju ankiety, jako że dane, jakie tym sposobem zostaną uzyskane, szybko pozwolą na usprawnienie ewentualnych niedociągnięć. Z racji tego, że atrakcyjność strony internetowej w dużej mierze decyduje o tym, czy osoba będzie planowała ją następny raz odwiedzić albo czy zdecyduje się na skorzystanie z oferowanych usług oraz wyrobów i zadbanie o jej dopasowanie do wymagań użytkowników ma ogromne znaczenie. Rzecz jasna, jeżeli osobiście nigdy nie przygotowywało się jakiejkolwiek ankiety, można to zlecić specjalistom, którzy będą w stanie tak sformułować pytania, żeby nie generowały one żadnych kłopotów.

Dodatkowo, będą oni wiedzieli, które zagadnienia są dla odwiedzających stronę naprawdę najważniejsze.

Strona internetowa ma służyć głównie internautom. Oznacza to, że musi być stosownie funkcjonalna i atrakcyjna wizualnie. Zazwyczaj nie wystarcza tylko wykorzystanie zaawansowanych technologii – wszystkie informacje powinny zostać podane w odpowiedniej formie.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes